Trzy gole Baczewskiego i derby dla Jutrzenki [FOTO]

11:06, 08.09.2019 KRED Aktualizacja: 11:09, 08.09.2019
Skomentuj W derbowym meczu nie mogło zabraknąć walki na całym boisku [Foto: KJ] W derbowym meczu nie mogło zabraknąć walki na całym boisku [Foto: KJ]

Jutrzenka Unieck pokonuje 4:1 GKS Gumino w sobotnich derbach powiatu płońskiego na poziomie B Klasy. Hat-tricka w tym spotkaniu zanotował Sebastian Baczewski, jedno trafienie dołożył Szymon Wiejski.

Podopieczni Sławomira Jóźwiaka po fatalnym ubiegłym sezonie pożegnali się z rozgrywkami A Klasy. Przypomnijmy, w 26 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie zaledwie 10 punktów, co w rezultacie skutkowało ostatnim miejscem w ligowej tabeli.

W drużynie z Gumina przed inauguracją sezonu doszło do kilku zmian personalnych. Na stanowisku trenera, dotychczasowego szkoleniowca Dawida Kręta, zastąpił Damian Makowski. Do zespołu dołączyło dwóch doświadczonych zawodników, dobrze znanych fanom futbolu w naszym powiecie. Pierwszy z nich to pozyskany z Wkry Sochocin bramkarz Piotr Klękowicz. We wczorajszym meczu zadebiutował drugi nowy nabytek - Szymon Piekarzewski, który na koniec swojej bogatej przygody z piłką postanowił spróbować sił w B Klasie.

Pojedynek derbowy lepiej rozpoczął się dla drużyny GKS-u. Już w 8 minucie Mateusz Jeziak pokonał Michała Szymańskiego i gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia.

Radość podopiecznych Damiana Makowskiego nie trwała jednak zbyt długo. Sebastian Baczewski (na zdjęciu powyżej - red.) wyrównał wynik meczu. Goście idą za ciosem i wychodzą na prowadzenie - na listę strzelców ponownie wpisuje się 21-letni napastnik Jutrzenki.

Jak przystało na derby, nie mogło zabraknąć czerwonej kartki. W 20. minucie pojedynku sędzia Mariusz Dąbrowski za niesportowe zachowanie odsyła do szatni Piotra Ronczkowskiego. Tak więc piłkarze Jutrzenki schodzą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie spotkania gracze z Uniecka udokumentowali swoją przewagę zdobywając kolejne dwie bramki. Jutrzenka 4 - GKS Gumino 1.

Więcej zdjęć z derbowego meczu B Klasy znajdziecie poniżej.