W derbach strzelali tylko do jednej bramki. Sona lepsza od Wkry [FOTO-VIDEO]

18:56, 18.05.2019 REDAKCJA Aktualizacja: 19:11, 18.05.2019
Skomentuj Łukasz Młudzikowski w kolejnej ofensywnej akcji nowomiejskiej Sony Łukasz Młudzikowski w kolejnej ofensywnej akcji nowomiejskiej Sony

Sona Nowe Miasto pokonała przed własną publicznością Wkrę Sochocin 4:0. Tym samym gospodarze sobotniej rywalizacji przerywają niechlubną serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Pomimo że do końca rozgrywek pozostało jeszcze 5 kolejek, obie nasze drużyny nie zaliczą sezonu 2018/2019 do udanych. Sytuacja w obu zespołach jest daleka od idealnej.

Wkra Sochocin w tym sezonie tylko trzykrotnie inkasowała komplet punktów i do ostatniej kolejki sochocinianie będą walczyli o utrzymanie. U sąsiadów zza miedzy również nie jest kolorowo . Jak już informowaliśmy, przed dwoma tygodniami doszło do roszady na stanowisku trenera. Czy ta zmiana wniesie nową jakość do drużyny, o tym przekonamy się w najbliższym czasie.

W kadrze gości na dzisiejszy mecz znalazło się tylko 11 zawodników. W bramce Wkry oglądaliśmy nominalnego obrońcę  – Radosława Jakubiaka (na zdjęciu poniżej - red.),  chociaż akurat do postawy tego zawodnika nie można mieć zastrzeżeń.

Już 9. minucie Sona objęła prowadzenie. Dośrodkowanie Adriana Jędrzejewskiego na gola zamienił Rafał Kraszewski. Osłabiona drużyna Wkry, pomimo niekorzystnego wyniku w pierwszej odsłonie, zbytnio nie odstawała rywalom, walcząc jak równy z równym. Ogromny wpływ na przebieg rywalizacji miała „bramka do szatni", którą zdobył w 45. minucie Łukasz Barankiewicz, pewnie wykorzystując rzut karny.

W drugiej połowie meczu tempo zdecydowanie spadło. Sona swoja przewagę udokumentowała jeszcze trafieniami Adriana Jędrzejewskiego oraz Szymona Sokołowskiego. Tym samym derbowe starcie kończy się podobnie jak w rundzie jesiennej wygraną Sony Nowe Miasto 4:0.

Po meczu porozmawialiśmy ze strzelcem pierwszej bramki Rafałem Kraszewski, który nie krył zadowolenia z dzisiejszej wygranej.

Sona: Damian Gocajna - Łukasz Młudzikowski, Łukasz Barankiewicz, Dominik Pełka, Konrad Wiktorowicz (Dominik Rosiak), Sebastian Małecki, Szymon Urzykowski (Krzysztof Kowalczyk), Norbert Decyk, Adrian Jędrzejewski, Rafał Kraszewski (Michał Elak), Szymon Sokołowski (Jakub Borek).

Wkra: Radosław Jakubiak - Rafał Kosewski, Sebastian Jadczak, Robert Niepytalski, Michał Stanisławski, Alan Szulc, Aleksander Eibl, Krzysztof Dzięgielewski, Mateusz Pałka, Artur Matla, Mateusz Żulewski.

Więcej zdjęć z meczu Sony z Wkrą znajdziecie poniżej.