Zwycięstwo było blisko... Świetny mecz w Nowym Mieście [FOTO-VIDEO]

10:13, 22.04.2019 KJ Aktualizacja: 10:20, 22.04.2019
Skomentuj Sona Nowe Miasto - PAF Płońsk 2:2. Podbramkowych akcji było co niemiara [Foto: Szymon Kirczuk] Sona Nowe Miasto - PAF Płońsk 2:2. Podbramkowych akcji było co niemiara [Foto: Szymon Kirczuk]

Sona Nowe Miasto po bardzo emocjonującym meczu zremisowała z Koroną Szydłowo 2:2. Zmorą bramkarza gości okazał się Adrian Jędrzejewski, który dwukrotnie umieszczał piłkę w bramce.

Przed meczem trener Bartosz Kaczor wspominał poprzedni pojedynek z Koroną. – Pomimo zajmowanego 8. miejsca w tabeli, są w naszym zasięgu. U nich przegraliśmy 2:3, liczę że zrewanżujemy się na naszym terenie – zapowiadał szkoleniowiec Sony.

Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. W 7 minucie sędzia dyktuje rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Damiana Gocajnę. Michał Paradowski był bliski obrony strzału z jedenastu metrów, ale piłka ostatecznie znalazła się w siatce. Był to zimny prysznic dla zawodników z Nowego Miasta. W pierwszej połowie, oprócz błędów sędziego, nie działo się nic wartego uwagi. Do sposobu prowadzenia zawodów wrócimy dalszej części relacji.

Po przerwie na boisku oglądaliśmy zupełnie odmieniony zespół Sony. Defensywie Korony przypomniał o sobie Adrian Jędrzejewski. Jesienią w pojedynku z drużyną z Szydłowa zdobył dwie bramki w przeciągu 8 minut. Tym razem wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 3 minuty.

Piłkarze z Nowego Miasta kontrolowali przebieg spotkania. Byli na dobrej drodze do drugiego zwycięstwa w rundzie jesiennej na własnym terenie.

Sytuacja zmieniła się diametralnie w 65 minucie meczu. Michał Paradowski zagrywa piłkę ręką poza polem karnym, za co sędzia karze golkipera czerwoną kartką. Między słupkami staje Damian Gocajna (na zdjęciu powyżej - red.). Grająca w dziesiątkę Sona, cofnęła się do obrony, a były zawodnik PAF Płońsk kilkukrotnie ratował swoich kolegów przed utratą bramki.  W 81 minucie goście zdobywają wyrównującą bramkę. Sona miała jeszcze swoje szanse wyprowadzając groźne kontry. Piłkę meczową miał w polu karnym Norbert Decyk, ale przy jego zagraniu zabrakło precyzji i Szymon Sokołowski nie był w stanie dojść do piłki zagranej wzdłuż bramki gości.  Sona notuje drugi remis w sezonie - 2:2.

Po meczu porozmawialiśmy z trenerem Bartoszem Kaczorem.

Szkoleniowiec Sony w meczu derbowym nie będzie mógł skorzystać z Szymona Sokołowskiego, Łukasza Barankiewicza oraz Mariusza Wojeńskiego. Występ kontuzjowanego Konrada Wiktorowicza stoi pod znakiem zapytania.

Plus meczu
Adrian Jędrzejewski był zdecydowanie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem sobotniego meczu. Siał spory popłoch w szeregach obronnych rywali. 22-letni skrzydłowy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców,  przy odrobinie szczęścia mógł zanotować klasycznego hat-tricka.  Było to kolejno 11 i 12 trafienie piłkarza pozyskanego przez sezonem z GKS-u Gumino.

Minus meczu
Referent Wydziału Sędziowskiego COOZPN - wyznaczenie sędziów z Mławy do prowadzenia zawodów, w których bierze udział drużyna z powiatu mławskiego nie jest do końca zrozumiała decyzją. Na dodatek postawa wspomnianych arbitrów pozostawiała wiele do życzenia.

Derbowy pojedynek Płońskiej Akademii Futbolu z Soną Nowe Miasto zostanie rozegrany 28 kwietnia o godzinie 17 na stadionie miejskim w Płońsku.

Skład Sony na mecz z Koroną: Michał Paradowski - Łukasz Barankiewicz, Dominik Pełka, Damian Gocajna, Łukasz Młudzikowski, Szymon Sokołowski, Sebastian Małecki (88, Szymon Urzykowski), Norbert Decyk, Adrian Jędrzejewski (83, Kacper Caliński), Maciej Białorudzki (65, Krzysztof Kowalczyk), Michał Ernest (72, Patryk Skórczyński).

Więcej zdjęć z meczu znajdziecie poniżej.