Zamknij

Damian Gocajna zatrzymał swój były klub. Derby w Nowym Mieście

08:51, 16.09.2018 DT Aktualizacja: 09:03, 16.09.2018
Skomentuj Damian Gocajna - to był jego dzień w bramce Sony [Foto: DT] Damian Gocajna - to był jego dzień w bramce Sony [Foto: DT]

Emocje były, jak na derby przystało, chociaż premierowa odsłona meczu Sony z PAF-em do najciekawszych nie należała. Płońszczanie mieli optyczną przewagę, ale wynik pozostawał bezbramkowy. Nie zabrakło za to walki o każdy centymetr boiska – rozcięta głowa Piotr Hercela o czymś świadczy. Druga połowa szczęśliwsza dla gospodarzy, którzy wyprowadzili dwie skuteczne akcje.

Między słupkami nowomiejskiej Sony stanął Damian Gocajna, który jeszcze do niedawna reprezentował płoński zespół, będąc graczem z pola. I to on był jednym z bohaterów sobotniej potyczki w okręgówce. Jego interwencje zatrzymały, co by nie pisać, faworyzowany PAF i pozwoliły Sonie powrócić, po pięciu przegranych spotkaniach, na zwycięską drogę.

Już po kilkunastu sekundach goście mogli objąć prowadzenia w meczu, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Płońszczanie w dalszej fazie spotkania byli drużyną przeważającą, tyle że brakowało wykończenia akcji. Przyjezdni już w pierwszej połowie zmuszeni byli zmienić dwóch graczy: kontuzjowanego Norberta Turowieckiego oraz Piotra Hercela, który z zakrwawioną głową musiał opuścić boisko, by w przerwie pojechać karetką na zszycie.

W drugich 45. minutach obraz gry nie zmienił się. Zdeterminowani zawodnicy obydwu zespołów walczyli o każdą piłkę. W bramce Sony dwoił się i troił Gocajna, a jego koledzy w ostatnim kwadransie dwukrotnie ucieszyli swoich kibiców. Najpierw do siatki trafił Adrian Jędrzejewski, a już w doliczonym czasie gry Szymon Sokołowski. PAF nie był w stanie już skutecznie odpowiedzieć. Sona wygrywa 2:0.

Nasze drużyny po siedmiu kolejkach sąsiadują ze sobą w tabeli LO. PAF jest dziewiąty, sochocińska Wkra dziesiąta  (przegrała 2:5 z Kryształem), a Sona 11-ta.

PAF Płońsk: Motak – Kozielski, Boniewski (Bielak), Hercel (Szcześniak), K. Wiśniewski, Kuciński, Turowiecki (Szymański; M.Wiśniewski), Gołaszewski, Makowski (Archipienko), Rutkowski (Masiak), Barankiewicz;

Sona Nowe Miasto: Gocajna – Cytloch, Wiktorowicz, Młudzikowski, Falęcki (Wojeński), Małecki, Pełka (Kowalczyk), Kraszewski (Rosiak), Sokołowski (Krzyżanowski), Caliński (Urzykowski), Jędrzejewski (Elak).

Więcej zdjęć z meczu znajdziecie poniżej w naszej fotogalerii.