Zamknij
REKLAMA

Wysportowani strażacy palili się do zawodów. Stawką był finał wojewódzki [FOTO]

14:57, 21.05.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek, z udziałem ośmiu drużyn, odbyły się eliminacje strefowe XX Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym. Nowa siedziba Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku sprawia, że organizacja tego wydarzenia w tym roku przypadła właśnie naszej jednostce. A dodajmy, że gospodarze nie zawiedli i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się za tydzień w Kozienicach. 

Od lat KPPSP w Płońsku może poszczycić się mocnym składem jeśli chodzi o sport pożarniczy. W 2016 roku to nasi strażacy triumfowali na Mazowszu, a rok temu stanęli na trzecim stopniu podium. Nic dziwnego, że wspólnie z zawodnikami z Ciechanowa byli upatrywani w gronie faworytów do rywalizacji o najwyższe laury. 

Resztę stawki uzupełnili strażacy z Gostynina, Płocka, Żuromina, Sierpca, Żyrardowa i Sochaczewa. Rywalizacja przebiegała na terenie siedziby KPPSP oraz na miejskim stadionie. Drużyny miały do rozegrania trzy konkurencje - wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, pokonanie pożarniczego, 100-metrowego toru przeszkód i wreszcie ćwiczenia bojowe.

Kilkugodzinne zmagania okazały się bardzo udane dla płońszczan, którzy wygrali eliminacyjną rywalizację i już mogą szykować się na finałowe zawody do Kozienic. Drugi był Ciechanów, który musi czekać na porównanie czasów z innymi strefami, a trzeci Płock.  

Skład naszej zwycięskiej drużyny: Piotr Zakrzewski, Michał Jarosławski, Michał Bramowicz, Andrzej Drążkiewicz, Radosław Dąbrowski, Tomasz Dąbrowski, Piotr Figat, Artur Czyż, Robert Rudziński i Tomasz Biliński. 

Więcej zdjęć z dzisiejszych zawodów znajdziecie poniżej. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone