Zamknij
REKLAMA

Zjednoczyli siły, aby zagrać dla Mirka. Efekt? Prawie 6 tys. zł!

14:30, 25.11.2018 | Dawid Turowiecki
REKLAMA
Skomentuj
Start godzina 10 - meta o 14! Jak widać na grafice ze scenariuszem imprezy, działo się co niemiara! [FOTO: Dawid Turowiecki]

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku po raz kolejny udowodniła, że potrafi solidaryzować się z osobami potrzebującymi pomocy. W niedzielną akcję charytatywną włączyły się również chętnie pozostały placówki oświatowe z naszego miasta, które w holu hali sportowej przygotowały różnego rodzaju kiermasze - te świąteczne, jak i te z domowymi wypiekami. Co wpadało do puszek, znajdzie się na koncie walczącego z chorobą Mirka Zielenieckiego, nauczyciela wf-u w szkole ,,Chrobrego". Już wiemy, że zebrano 5 947,64 zł!

Akcja charytatywna ,,Gramy dla Mirka", jak podkreślali sami organizatorzy, miała za cel ,,podarowanie małej cząstki siebie" szkolnemu koledze i nauczycielowi wychowania fizycznego. Zebrane pieniądze, które trafiały do puszek wolontariuszy, mają dopomóc Mirosławowi Zielenieckiemu w kontynuowaniu leczenia i rehabilitacji. 

Jednym z głównych punktów imprezy były rozgrywki piłkarskie z udziałem sześciu zespołów, których zawodnicy wybiegają na parkiet pamiętając o szczytnym celu turnieju. Do zawodów przystąpiły piłkarki DAF-u z trenerami, klubu, którego założycielem i szkoleniowcem był Mirek, wychowankowie ,,jedynki", reprezentanci służby więziennej, ekipa policjantów, płońscy Oldboje oraz ''Olimpijczycy" z SOS-W w Płońsku. Wynik był kwestią drugorzędną. 

W przerwach między meczami nie zabrakło energetycznego pokazu fitness, występów przedszkolaków, mażoretek, dzieci ze Skorp Dance Studio oraz koncertu Horyzontów. 

Niemniej ciekawie było w holu MCSiR. Już z wejście goście mogli zapoznać się z programem wydarzenia, dzięki starannie i pomysłowo przygotowanej okolicznościowej mapce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kiermasze bożonarodzeniowe oraz stoiska z ciastami. Oferowano foto-budkę oraz loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Częstowano popcornem, kawą i herbatą. To budujące, kiedy ludzie jednoczą się, przygotowują tak duże przedsięwzięcie i uczestniczą w nim, aby nieść wsparcie komuś komu choroba pokrzyżowała życiowe plany.  

Więcej zdjęć z niedzielnej imprezy znajdziecie poniżej lub w naszym dziale FOTORELACJE. 

(Dawid Turowiecki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone