Zamknij
REKLAMA

Niesamowity Marek Dzięgielewski przełajowym mistrzem świata!

19:37, 05.09.2018 | DRED
REKLAMA
Skomentuj
Marek Dzięgielewski w hiszpańskiej Maladze sięgnął po złoto mistrzostw świata [foto: zbiory prywatne]

Na odbywających się w hiszpańskiej Maladze Mistrzostwach Świata Masters płońszczanin Marek Dzięgielewski nie miał sobie równych w biegu crossowym na 8 kilometrów! Ten fantastyczny występ zanotował w urodziny swego kolegi, śp. Piotra Sękowskiego. Gratulujemy złota! 

Po starcie z naszym mistrzem rozmawiał telefonicznie prezes Klubu im. P. Sękowskiego, którego reprezentantem jest pan Marek. 

Andrzej Świercz: Marek nie czuł się zbyt dobrze ze względu na potworny upał. Trasę ocenił jako trudną, cztery pętle po 2 km ze stromymi podbiegami i zbiegami, do tego na starcie najlepsi zawodnicy z całego świata. Przez pierwsze trzy okrążenia biegł jako czwarty, mając przed oczami Hiszpana. Zaatakował. Dogonił biegnącego na drugiej pozycji Portugalczyka. Przed nim został już tylko Australijczyk. Marek zaatakował ponownie. Minął zawodnika z antypodów i, jak przyznał, nie pamięta jak wpadał na metę. Wiedział jedno - dał z siebie wszystko. Został po raz kolejny Mistrzem Świata!!! Po biegu został wezwany na kontrolę antydopingową i... o mało nie spóźnił się na dekoracje! Na zakończenie naszej rozmowy powiedział mi jeszcze co go tak zmotywowało. Otóż właśnie dziś przypadają urodziny Piotra Sękowskiego, patrona naszego Klubu. Przed startem Gosia powiedziała Markowi, że w taki dzień musi dobrze pobiec. I pobiegł rewelacyjnie! 

To nie koniec startów Marka Dzięgielewskiego w Maladze. Za dwa dni czeka go bieg na 3000 m z przeszkodami, potem 9 września rywalizacja na 10 km, następnie 12-tego na 5000 m i na zakończenie mistrzostw - 16 września - półmaraton. Trzymamy kciuki!  

(DRED)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone