Zamknij
REKLAMA

Niemal 1,6 mln złotych z budżetu Mazowsza na inwestycje sportowe w powiecie

09:25, 29.05.2022 | za mazovia.pl/D.Z.
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd Województwa Mazowieckiego opublikował listę beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022”. W sumie sfinansowane zostanie 7 zadań w gminach z naszego terenu. 

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

- Głównym założeniem tego programu jest tworzenie atrakcyjnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci i rodziców do aktywności fizycznej czy rozwijania talentów sportowych. Widać, że zapotrzebowanie na takie miejsca jest ogromne. Do tej pory w całym regionie wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy już ponad 500 obiektów – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

[ZT]10399[/ZT]

Środki o wartości niemal 1,6 mln złotych trafią także do siedmiu gmin z terenu naszego powiatu. Zrealizowane zostanie 7 inwestycji. Pisaliśmy już o dofinansowaniu dla Miasta Płońsk, które otrzyma 300 tys. złotych na realizację zdania „Modernizacja boiska wielofunkcyjnego położonego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku”. Ponadto Miasto i Gmina Sochocin dostanie z budżetu województwa 230 tys. złotych na „Wykonanie oświetlenia boiska na stadionie gminnym w Sochocinie”. 225 tys. złotych trafi do Gminy Załuski, która zrealizuje inwestycję pod nazwą „Budowa kompleksu sanitarno-szatniowego w miejscowości Załuski”. Gmina Naruszewo zyska 220 tys. złotych, dzięki którym wykona zadanie pn. „Poprawa stanu technicznego i funkcjonalnego infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Naruszewo”. „Renowacja syntetycznej nawierzchni trawiastej boiska wielofunkcyjnego wraz z podniesieniem fragmentu piłkochwytu boiska” to przedsięwzięcie, które zostanie wykonane przez Gminę Joniec. Z budżetu Mazowsza na dofinansowanie tego celu samorząd otrzyma ponad 134,2 tys. złotych. Z pieniędzy w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” skorzystają także Gmina Baboszewo (230 tys. zł na przebudowę hali sportowej w Baboszewie) oraz Gmina Płońsk (230 tys. złotych na „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego w miejscowości Cempkowo, gm. Płońsk”). 

- Każdy z nas chce w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny, a przy okazji zadbać o swoją kondycję i zdrowie. Dlatego już od kilku lat na całym Mazowszu rozbudowujemy bazę sportową. Chcemy, aby takie obiekty były dostępne dla wszystkich, bez względu na to czy mieszkamy na wsi czy w dużym mieście – ocenił radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

(za mazovia.pl/D.Z.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Nadia.Nadia.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/nadia89 16:54, 31.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%