Zamknij
REKLAMA

W ostatnią niedzielę wakacji sklepy otwarte

16:18, 28.08.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie obowiązywać będzie jedynie w ostatnią niedziele sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia sklepy będą otwarte. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

W związku epidemią koronawirusa w połowie marca br. została ograniczona działalność galerii handlowych. Wprowadzono m.in. ograniczenia dot. liczby klientów w placówkach.

Od soboty 30 maja w ramach wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki, rząd zniósł limity klientów w sklepach i galeriach. Nadal jednak obowiązuje wymóg noszenia maseczek przez klientów. Sklepy natomiast muszą udostępnić odwiedzjącym rękawiczki jednorazowe i płyny dezynfekcyjne. (PAP)

lgs/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

ElwiraElwira

6 1

Gawiedź się cieszy 16:53, 28.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jery Jery

7 0

Dokładnie pomimo kosmicznych cen nie patrzą a biorą... 19:21, 28.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MożeMoże

1 1

to taki rodzaj azylu przed wirusem. Prawdziwy cud, ani klienci ani personel marketów nie choruje i nie zaraża się. Taki sklep jest otwarty w tygodniu średnio 6 dni x 14 godzin co daje 84 godziny na tydzień na jeden sklep i chorych brak. Dla porównania w kościołach, wierni gromadzą się w ciągu tygodnia w jednym kościele w mieście wielkości Płońska powiedzmy przez 14 godzin, czyli sześć razy mniej w nieporównywalnie bardziej higienicznych warunkach, a jednak co chwila media donoszą o kolejnych zarażeniach. Ilości osób w sklepie i kościele już pomijam Wnioski? Uzdrawiająca moc marketów? Chyba nie, mając w pamięci Wielki Piątek, zamknięte kościoły i wierchuszkę Pisu bez maseczek pod pomnikiem L. Kaczyńskiego, nasuwa się jeden. Pogrobowcy rewolucjonistów francuskich, zbrodniarzy z Wandei, przy milczeniu duchowieństwa i wiernych zastępują na naszych oczach, przy pomocy prostackiej, ogłupiającej propagandy, kult Trójcy Świętej "ateistycznym kultem rozumu". 21:43, 28.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dzięki. Wielkie DzięDzięki. Wielkie Dzię

0 4

O panie dzięki , wielki dzięki że pozwoliłeś nam szanowny panie zrobić zakupy w niedziele. Już nie wiem jak cię wielbić . Za te wszystkie dobra które dla nas sprowadziłeś, życzę ci szybkiego powrotu do stwórcy panie kaczorku. 21:42, 29.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

4 0

Twoja głupota powala. Nie ma czego komentować. 09:47, 30.08.2020


do Dzięki. Wielkie Ddo Dzięki. Wielkie D

5 0

Dawno nikt nie napisał takich głupot. Właśnie padł rekord! I jeszcze jedno, malutki rozumku - nie życz drugiemu, co tobie niemiłe . 09:50, 30.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA