Zamknij
REKLAMA

Pracują na przyszłość drugiego człowieka... - świętują pracownicy płońskiego PUP-u [FOTO]

16:28, 31.01.2020 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Czerwone róże od dyrektor PUP Agnieszki Nec [Foto: Dawid Turowiecki]

To jest szczególny dzień dla 60 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku. Po raz pierwszy bowiem w powiecie płońskim w tak uroczystysty sposób świętowano Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, który formalnie obchodzony jest 27 stycznia, a upamiętnia początek polskich służb zatrudnienia datowany na 1919 rok. W sali kina był czas na życzenia, gratulacje i wyróżnienia tych, którzy dla lokalnego PUP-u przepracowali najwięcej lat.  

Wśród widowni były osoby z niespełnosprawnością, przedstawiciele jednostek publicznych, włodarze miast i gmin powiatu, przedsiębiorcy oraz sami pracownicy publicznych służb zatrudnienia.

- Wasza codzienna praca to służba drugiemu człowiekowi. Każdego dnia pracując na swoją przyszłość, przede wszystkim pracujecie na przyszłość człowieka, który z różnych przyczyn znalazł się w tym trudnym punkcie - zabrzmiały słowa, które stanowiły preludium do uroczystej gali, zainicjowanej przez Agnieszkę Nec, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku, której pomysł na to wydarzenie znalazł aprobatę starosty.   

- Za aktywność, otwartość i zaangażowanie w trudnej pracy mierzenia się z ludźmi, z ich przekonaniami na temat pracy i kształcenia pragnę bardzo serdecznie podziękować - zwracała się do pracowników PUP Elżbieta Wiśniewska. - To praca, której nie widać, która czasem nie daje wymiernych, medialnych sukcesów. To mierzenie się z człowiekiem, z jego ograniczeniami i słabościami, ale też praca z mocnymi stronami i szukanie dla niego miejsca na rynku poprzez doradztwo, kształcenie, pośrednictwo pracy, czy wsparcie - kontynuowała starosta, wspominając również o inicjatywie powstania Centrum Aktywności i Usług Społecznych, miejsca szeroko rozumianej polityki społecznej i integracji ze spółdzielnią socjalną, która będzie zatrudniać niepełnosprawnych. - To odpowiedź na jedno z wyzwań rynku pracy i wsparcia właśnie tych osób na tymże rynku - kończyła starostwa Wiśniewska.    

Słowa uznania i gratulacje przekazuje dyrektor Nec wójt gminy Naruszewo Beata Pierścińska [Foto: DT]

Ciepłe i życzliwe słowa w kierunku bohaterów piątkowych obchodów złożyli również inni samorządowcy: Dariusz Żelasko, przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik oraz reprezentanci gminy Płońsk, Dzierzążnia, Sochocin, Joniec, Naruszewo i Czerwińsk. 

Podczas obchodów wyróżniono kierowników wydziałów Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku oraz urzędników, którzy w miejscowej instytucji przepracowali przynajmniej dwie dekady. Deklaruje, że otwartości na innych i serca w codziennej naszej pracy nie zabraknie - mówiła m.in. dyrektor Agnieszka Nec.   

Dodajmy, że o stronę artystyczną zadbała orkietra złożona z uczniów I LO w Płońsku oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Nie mogło zabraknąć również tortu i zapowiedzi, że obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia wejdą na stałe do kalendarza powiatowych wydarzeń. 

Więcej zdjęć z uroczystości płońskiego PUP-u znajdziecie poniżej. 

 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

^^^^

3 0

I kolejny dzień poklepywania się po plecach dla dobra społecznego przeleciał. 16:49, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TT

1 1

Czym np. kuroniówka różni się od 500+??? Zasadniczo niczym. 19:33, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SkandalSkandal

4 0

A mnie jako najdłużej bezrobotnego zarejestowanego w pup nie zaproszono na galę ! 20:50, 31.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahahaHahaha

1 0

Ty to jesteś dobra morda Hahahaha 23:14, 31.01.2020


Nowa tradycjaNowa tradycja

3 0

Nie mogło zabraknąć również tortu i zapowiedzi, że obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia wejdą na stałe do kalendarza powiatowych wydarzeń. 10:37, 01.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oloolo

4 0

No tak. Takie obchody organizowane są dla radnych, wójtów, naczelników, tudzież innych lokalnych notabli. Fajna robota chodzić od rautu do rautu. 13:46, 03.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone