Zamknij
REKLAMA

Oszuści podszywają się pod skarbówkę!Resort finansów ostrzega

10:35, 07.09.2018 | [Źródło: Forbes]
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Redakcja/Archiwum]

W sieci pojawiły się fałszywe e-maile dotyczące rzekomych nieprawidłowości związanych z rozliczeniem podatkowym. Ministerstwo Finansów stanowczo odradza otwieranie takich wiadomości – to fałszywki, które mogą być niebezpieczne

„Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o niezgodności pomiędzy rozliczeniem rocznym w podatku dochodowym a plikiem JPK” - informuje w czwartek resort finansów na swoich stronach internetowych.

Nadawcą tych wiadomości jest fikcyjny, jak zauważa resort, „Główny Urząd Kontroli Skarbowej”, czyli instytucja, której nie ma. Autor wiadomości podpisuje się natomiast jako „Koordynator JPK”.

„Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!” - czytamy na stronach Ministerstwa Finansów.

To nie pierwszy raz, gdy oszuści próbują wykorzystać instytucje finansowe. Niedawno pisaliśmy o fałszywych stronach resortu finansów, do złudzenia przypominających prawdziwe. Zdaniem MF może to być próba wykorzystania nieuwagi internautów i zdobycia ich danych przez oszustów.

([Źródło: Forbes])
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone