Zamknij
REKLAMA

e-petrol.pl: cena diesla na wielu stacjach przekroczy 8 zł

17.44, 10.10.2022 PAP Aktualizacja: 17.50, 10.10.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Dynamika zmian na hurtowym rynku paliw w Polsce w ostatnich dniach jest tak duża, że prognoza detalicznych cen już na początku tego tygodnia wymaga aktualizacji" - zaznaczyli analitycy portalu.

Ceny oleju napędowego od połowy ubiegłego tygodnia wzrosły o blisko 1000 zł za metr sześc. - podali w poniedziałek analitycy e-petrol.pl. Dla kierowców tankujących diesla oznacza to, że w najbliższych dniach cena paliwa przekroczy na wielu stacjach 8 zł za litr.

Wskazali, że rosnące ceny ropy naftowej i produktów gotowych na światowych giełdach, słabnąca złotówka i ograniczona dostępność paliw na krajowym rynku przekładają się na mocne podwyżki w cennikach krajowych producentów. Najmocniej są one odczuwalne w przypadku oleju napędowego, ponieważ - jak zaznaczyli analitycy e.petrol.pl. - hurtowe notowania tego paliwa od połowy zeszłego tygodnia podrożały o blisko 1.000 złotych na metrze sześc. Ich zdaniem dla kierowców tankujących diesla oznacza to, że w tym tygodniu na wielu stacjach cena paliwa przekroczy poziom 8 zł za litr.

"W ostatnich dniach skala zmian na rynku hurtowym w przypadku oleju napędowego jest tak duża, że różnice w cenach pomiędzy stacjami mogą sięgać kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu groszy, w zależności od dnia dostawy. Na części obiektów mogą pojawiać się więc ceny wyższe od górnego ograniczenia prognozowanego dla diesla przedziału" - napisano.

Zaktualizowana prognoza e-petrol.pl dla detalicznego rynku paliw na ten tydzień przedstawia się następująco: 6,70-6,89 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, 7,95-8,14 zł/l dla oleju napędowego i 3,11-3,20 dla autogazu. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%