Zamknij
REKLAMA

IMGW podtrzymuje ostrzeżenie przed marznącymi opadami

08:38, 11.12.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak przekazał IMGW, ostrzeżenie obowiązuje do godzin porannych w piątek. Według tego alertu, prognozuje się dalsze wystąpienie marznącego deszczu oraz mżawki, które będą powodować gołoledź.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymał w nocy z czwartku na piątek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Śliskie nawierzchnie będą utrudnieniem głównie w północnej części kraju.

Śliskie nawierzchnie będą utrudnieniem głównie w północnej części kraju, gdzie nadal miejscami prognozuje się wystąpienie również słabych opadów deszczu ze śniegiem.

Alert obowiązuje w województwach: zachodnio-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, w przeważającej części woj. wielkopolskiego i na północy woj. mazowieckiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przypomina w związku z tym o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ mars/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

I dobrzeI dobrze

0 0

Ja najbardziej lubię jak to się potem tak fajnie rozpuści i jest błoto. Podoba mi się. 13:10, 11.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%