Zamknij
REKLAMA

Pracowitość, talent i pasja - Płońskie Wieże za 2019 rok przyznane [Foto-Video]

13:33, 21.01.2020 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Jedna z laureatek Płońskich Wież Edyta Gałecka, trenerka Mażoretek 'Diament'. Miejskie statuetki wręczał burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik [Foto: DT]

Kolejnych dziewięć 'Płońskich Wież" znalazło swoich właścicieli. Stało się to 20 stycznia na scenie płońskiego Kalejdoskopu podczas uroczystej gali. Statuetki owe to honorowe nagrody dla płońszczan, którzy rozsławiają nasze miasto, aktywnie działając na różnych płaszczyznach publicznego życia.

Gospodarz wydarzenia, burmistrz Andrzej Pietrasik przypominał publiczności, która dość licznie zapełniła kinowe fotele, że pierwsze trzy  edycje galowego przedsięwzięcia miały charakter podsumowujący. - W gronie tegorocznych laureatów są osoby, które od lat mogą pochwalić się swoją pracą i znakomitymi wynikami, ale są i laureaci będący dopiero na początku swojej kariery, dla których ubiegły rok był rokiem największych dotychczasowych sukcesów - przyznawał burmistrz Płońska. - Cieszy mnie, że tegoroczna lista nagrodzonych, zgłoszona przez kapitułę, to wyjątkowe połączenie młodości i rutyny, biznesu i działalności społecznej, ale co najważniejsze - pracowitości, talentu i pasji. To nagrody przyznawane bez względu na wiek i rodzaj działalności - dodawał zanim jeszcze prowadzący galę - Marzena Kunicka i Filip Przedpełski - rozpoczęli wyczytywanie nazwisk laureatów przy akompaniamencie płońskiego Big Bandu.    

W kategorii 'Ekologia i Gospodarka' Płońska Wieża powędrowała w ręce Roberta Krysiaka, właściciela jednej z największych firm eventowych w kraju - Krysiak Polska. Z tego samego wyróżnienia może cieszyć się również Andrzej Liberek, właściciel płońskiej firmy z 25-letnim stażem na rynku usług hydraulicznych - Liberpol. 

Społecznikiem roku została Lucyna Bogucka, lokalna działaczka, zaangażowana w przedsięwzięcia różnych miejscowych stowarzyszeń, dla której bycie pożytecznym i wspieranie innych to chleb powszedni. Laureatka wyszła z radą, aby płońszczanie mniej siedzieli w domach, a częściej uczestniczyli w różnego rodzaju spotkaniach, podczas których rodzą się inicjatywy działania dla dobra innych.  

Płońską Wieżę w kategorii sportowej za sukcesy indywidualne mógł odebrać pochodzący z Ciechanowa sprinter MKS BS Płońsk - Damian Trzaska. Wyniki i osiągnięcia biegacza w minionym roku bardzo dobrze rokują na przyszłość.

W kategorii 'Kultura i Sztuka' poznaliśmy trzy laureatki. Marzena Rutkowska (na zdjęciu poniżej - red.) od lat wpisuje się w krajobraz rodzimej sceny kulturalnej, będąc m.in. recenzentką teatralną, jak i filmową. - Co to za szalony wieczór: Płońskie Wieże, setna rocznica urodzin Federico Felliniego, Międzynarodowy Dzień Bigosu i ja na scenie - rozbawiła publiczność Rutkowska. - Wiele lat temu przybyłam tu na chwilkę, a zostałam na całe dorosłe życie. To miasto jest szczególne dla mnie, bo żył i pracował tu ojciec mojego teścia - dr Leon Rutkowski. Płońsk stworzył mi szanse, że moje pasje przerodziły się w zawód - stwierdzała pani Marzena. 

Kapituła dostrzegła osiągnięcia naszych widowiskowych mażoretek. Nagrodzona trenerka grupy 'Diament' - Edyta Gałecka - zapewniała, że jej podopieczne starają się być wizytówką Płońska. Jedna z nich - Aleksandra Zuba - laureatka kolejnej 'Wieży' - przyznawała, że poprzez swój taniec chce zawsze, jak najlepiej reprezentować swoje miasto.  

Novum tej edycji Płońskich Wież był wybór 'człowieka z pasją'. - Pasjonaci nauki nie zawsze są dostrzegani, na szczęście dla mnie w mieście Jędrzejewicza jest inaczej - oceniał Adam Derdzikowski (na zdjęciu poniżej - red.), założyciel i opiekun płońskiego Koła Miłośników Astronomii im. Jana Walerego Jędrzejewicza. - Pan jest zwykłym urzędnikiem, ale niezwykłym astronomem - komplementował go burmistrz.   

I wreszcie kategoria ''Szczególne zasługi dla Płońska". Tu dostrzeżono osobę Jacka Malickiego, który miał niebagatelny wpływ na nieodpłatne przekazanie miastu pod inwestycje byłych terenów Gospodarstwa Rolnego „Poświętne”. - Pamiętajmy o Poświętnem, niech stanie się takim Żoliborzem, pięknym ogrodem nie Warszawy, ale Płońska - życzył sobie Malicki. 

Po części oficjalnej wystąpiła Danuta Stankiewicz z zespołem. Do jednej z piosenek zaprosiła marszałka Adama Struzika.

Po dawce artystycznych przeżyć w hou MCK odbył się bankiet przygotowany przez pracowników Bistro Kultura. Nie zabrakło okolicznościowego tortu. 

O laureatach 'Złotych Kłosów 2020' napiszemy w oddzielnym materiale. Tymczasem, poniżej, obejrzyjcie zdjęcia, na których widnieją laureaci Płońskich Wież 2020. 

[ZT]4761[/ZT]

 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KinomanKinoman

6 9

Może Pani Rutkowska zrecenzowała by film: Psy3 - W imię zasad ?
Bo niewiem czy się wybrać do Kalejdoskopu 17:57, 21.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZawszeZawsze

5 3

warto się uczyć! Nie wiem, czy natychmiast,ale na pewno zrecenzowałaby! 10:11, 22.01.2020


NauczycielNauczyciel

0 1

Pani Edyta Galecka zaluguje na nagrode. Wspaniala kobieta , ktora swoia osobowosia zaraża ludzi. Zawsze chetna do pomocy . Gratuluje Edytko. 13:09, 25.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone