Zamknij
REKLAMA

Finansowa pomoc dla strażaków-ochotników na zakup sprzętu

18:33, 11.07.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Redakcja/Archiwum/Zdjęcie ilustracyjne]

W czwartek w siedzibie Gminy Płońsk beneficjenci z gmin powiatu płońskiego podpisali umowy z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego. Jeden z programów dotyczy wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Fundusze będą spożytkowane na zakup sprzętu przeciwpożarowego.

Gminy z naszego powiatu otrzymają w tym obszarze nieco ponad 114 tys. zł wsparcia.

I tak Baboszewo dostaje 12 tys. zł na remont drzwi garażowych strażnicy OSP Dziektarzewo. Sochocin otrzyma taką samą kwotę na remont bram garażowych miejscowej strażnicy OSP. Czerwińsk nad Wisłą będzie dysponował dodatkową kwotą 50 tys. zł, a przeznaczy ją na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Raszewo Włościańskie. Z kolei gminy Płońsk otrzyma 16 tys. zł na rozpieracz ramieniowy i nożyce hydrauliczne dla OSP Siedlin i 5 800 zł na sprzęt specjalistyczny dla OSP Kownaty. Gmina Raciąż może liczyć na 18 800 zł na motopompę dla OSP w miejscowości Kaczorowy.

- W segmencie zakupu sprzętu przeciwpożarowego te dodatkowe pieniądze starano się podzielić bardzo sprawiedliwie. Potrzeby były ogromne. Przeznaczono na ten cel na Mazowszu 10 mln zł. Tych wniosków było dużo, na ogół jeden wniosek był rozpatrywany z danej gminy. Nie wszyscy otrzymali to wsparcie. Miałem sygnały, że drobne pieniądze były oczekiwane w niektórych samorządach. Jeżeli chodzi o wsparcie na zakup samochodu, to nie wszyscy mogą ten montaż finansowy zrealizować, więc jeśli będą takie możliwości, to będzie można fundusze podzielić w dogrywce. Tyle ile samorząd województwa na chwilę obecną mógł, to tyle przeznaczył. Cieszę się, że to wsparcie jest - oceniał Paweł Obermeyer, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego obecny podczas podpisywania umów. 

[ZT]4106[/ZT]

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone