Zamknij
REKLAMA

Zasłużony tytuł wolontariusza roku dla Mileny Jakubiak!

17:53, 27.03.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj

Wolontariusz to brzmi dumnie, ale to również działalność, która niesie za sobą wiele poświęcenia, by oddać siebie potrzebującym pomocy. Wiedzą o tym społecznicy, którzy w środę z rąk władz powiatu odebrali okazałe puchary podkreślające rangę dokonań naszych wolontariuszy. - Sukces tkwi w tym, co tkwi w naszych sercach - przyznaje główna laureatka konkursu. 

Począwszy od 2010 roku starosta płoński przyznaje zaszczytny tytuł ''Wolontariusza Roku". Wszystko po to, aby wyrazić wdzięczność wolontariuszom za ich bezinteresowność oraz zaangażowanie w czynienie dobra dla mieszkańców naszego powiatu, 

Do tytułu można było zgłaszać osoby indywidualne oraz organizacje pozarządowe. Wnioski oceniała komisja konkursowa, i dziś poznaliśmy efekty jej pracy. Zacznijmy od wolontariusza roku, którym została Milena Jakubiak, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku, znana m.in. z działań dla ''Szlachetnej Paczki", której jest koordynatorem regionalnym.

Miałem okazję poznać Milenę podczas niejednej akcji charytatywnej i muszę przyznać, że w to co robi dla innych wkłada maksimum swoich możliwości, zresztą o działaniu wynikającym z głębi serca sama wspominała podczas uroczystej części sesji rady powiatu.  

- Dzisiaj świętuję swój personalny sukces, ale szczególnie pamiętam o tych osobach, które stoją za moim sukcesem - mówiła Milena Jakubiak, mieszkanka małej miejscowości - Zawady Stare w gminie Nowe Miasto. - Czuję się stuprocentową mieszkanką tego powiatu. Tak się losy potoczyły, że po studiach trafiłam tutaj i tu działam. Na gruncie szkolnym mogę realizować ideę wolontariatu, za co dziękuję dyrektor placówki - kontynuowała, przyznając, że wolontariat to ciężka praca. Moim wolontariuszom podkreślałam, że każda działalność może być trampoliną do sukcesu. Sukces tkwi w tym, co tkwi w naszych sercach. Obiecuję nie spocząć na laurach, a jeszcze więcej energii i siły włożyć w to, by pokazywać jak można realizować swoją pasję - dodawała ze wzruszeniem Milena.

W konkursie przyznano również wyróżnienia. W kategorii wolontariusz dla Janusza Rosiaka, przewodniczącego Zarządu Rejonowego w Płońsku Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz dla Edwarda Zakrzewskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście. 

Z kolei w kat. organizacji pozarządowej wyróżnienie otrzymał Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Płońsku. 

REKLAMA
(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

krynkryn

1 0

fajne zdjęcie -ci panowie wyszli super 12:46, 03.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AAAAAA

0 0

Milenko, zasłużyłaś w 100 %. Gratuluje serdecznie i życzę powodzenia. Zawsze byłaś zaangażowana w pomoc innym. Pamiętam jak mnie namawiałaś. Ale znajdę czas i się odezwę. 21:23, 07.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone