Zamknij
REKLAMA

Na pomoc Małgosi - to już 17 lutego, pamiętajcie

09:15, 07.02.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Uśmiech Małgosi sprawia, że nie widać po niej ciężkiej choroby... - możemy przeczytać na profilu wydarzeniowym na fb. Możemy też pomóc dziecku już 17 lutego [Foto: zbiory organizatora akcji]

Organizatorzy dobroczynnej imprezy zapraszają do Szkoły Podstawowej w Kamienicy wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć 3,5-letnią Małgosię z Naborowa w gminie Załuski. Dziewczynkę nie oszczędza los. Od urodzenia cierpi na zespół Turnera. W wieku 6 lat będzie musiała przyjąć hormon wzrostu i być pod stałą opieką lekarzy. Na domiar złego Małgosia walczy jeszcze z nowotworem złośliwym. Przed nią długa walka o powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Bądźcie 17-tego w Kamienicy. 

Pod koniec lata rodzice zauważyli opuchliznę na nóżce Gosi. Lekarze stwierdzili "ugryzienie owada". Opuchlizna rosła. Lekarze stwierdzili, iż jest to związane z zespołem Turnera i zlecili naświetlenia. Stan nóżki pogarszał się, lekarze rozłożyli ręce i odesłali do innego szpitala. W szpitalu rodzice usłyszeli że to  "włókniak" i należy odjąć stopę. Bóle nogi były coraz silniejsze i podawano bardzo silne środki przeciwbólowe, które przestawały działać. Rodzice zaczęli szukać specjalisty, który podejmę się uratowania nóżki. Po konsultacjach w innym szpitalu usłyszeli diagnozę - nowotwór złośliwy C-80 naczyniakomięsak stopy. Okazało się, że są już przeżuty do pachwiny i kostki, które zostały wycięte, a następnie przerzuty do płuc i mózgu. Wprowadzono najlepszą chemię. Nowotwór na nóżce ciągle rósł i mógł spowodować rozprzestrzenianie się na całą nogę. Aby leczenie dało rezultaty konieczna była amputacja. Po kilku chemiach zmiany nowotworowe w płucach się zmniejszyły, a w mózgu zniknęły. Nóżka Gosi jest już amputowana i potrzebne są pieniądze na protezę i rehabilitację.

Stąd apel, prośba o pomoc finansową. Impreza charytatywna pod hasłem ,,Dla Małgosi" odbędzie się 17 lutego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy (gmina Załuski). Liczy się każda kwota, prosimy więc o przekazanie przedmiotów na licytację, których cały dochód przeznaczony będzie na leczenie Małgosi. Przedmioty można przekazywać do Przedszkola ''Mały Miś" w Naborówcu lub wystawiać na aukcję [pod tym linkiem: https://m.facebook.com/groups/143152816627146?ref=share

Charytatywne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:30 Mszą św. za zdrowie Małgosi. Od godziny 12:30 do 16 trwać będzie bal karnawałowy dla dzieci organizowany przez Przedszkole ''Mały Miś". Przewidziano wiele atrakcji. Będzie można skosztować pysznych potrawa z kuchni polowej, czy też regionalnych wypieków. Muzykę na żywo zapewni zespół ''Sami Swoi". Imprezę poprowadzi DJ Piotr. 

(REDAKCJA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone