Zamknij
REKLAMA

Na pomoc Małgosi - to już 17 lutego, pamiętajcie

09:15, 07.02.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Uśmiech Małgosi sprawia, że nie widać po niej ciężkiej choroby... - możemy przeczytać na profilu wydarzeniowym na fb. Możemy też pomóc dziecku już 17 lutego [Foto: zbiory organizatora akcji]

Organizatorzy dobroczynnej imprezy zapraszają do Szkoły Podstawowej w Kamienicy wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć 3,5-letnią Małgosię z Naborowa w gminie Załuski. Dziewczynkę nie oszczędza los. Od urodzenia cierpi na zespół Turnera. W wieku 6 lat będzie musiała przyjąć hormon wzrostu i być pod stałą opieką lekarzy. Na domiar złego Małgosia walczy jeszcze z nowotworem złośliwym. Przed nią długa walka o powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Bądźcie 17-tego w Kamienicy. 

Pod koniec lata rodzice zauważyli opuchliznę na nóżce Gosi. Lekarze stwierdzili "ugryzienie owada". Opuchlizna rosła. Lekarze stwierdzili, iż jest to związane z zespołem Turnera i zlecili naświetlenia. Stan nóżki pogarszał się, lekarze rozłożyli ręce i odesłali do innego szpitala. W szpitalu rodzice usłyszeli że to  "włókniak" i należy odjąć stopę. Bóle nogi były coraz silniejsze i podawano bardzo silne środki przeciwbólowe, które przestawały działać. Rodzice zaczęli szukać specjalisty, który podejmę się uratowania nóżki. Po konsultacjach w innym szpitalu usłyszeli diagnozę - nowotwór złośliwy C-80 naczyniakomięsak stopy. Okazało się, że są już przeżuty do pachwiny i kostki, które zostały wycięte, a następnie przerzuty do płuc i mózgu. Wprowadzono najlepszą chemię. Nowotwór na nóżce ciągle rósł i mógł spowodować rozprzestrzenianie się na całą nogę. Aby leczenie dało rezultaty konieczna była amputacja. Po kilku chemiach zmiany nowotworowe w płucach się zmniejszyły, a w mózgu zniknęły. Nóżka Gosi jest już amputowana i potrzebne są pieniądze na protezę i rehabilitację.

Stąd apel, prośba o pomoc finansową. Impreza charytatywna pod hasłem ,,Dla Małgosi" odbędzie się 17 lutego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy (gmina Załuski). Liczy się każda kwota, prosimy więc o przekazanie przedmiotów na licytację, których cały dochód przeznaczony będzie na leczenie Małgosi. Przedmioty można przekazywać do Przedszkola ''Mały Miś" w Naborówcu lub wystawiać na aukcję [pod tym linkiem: https://m.facebook.com/groups/143152816627146?ref=share

Charytatywne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:30 Mszą św. za zdrowie Małgosi. Od godziny 12:30 do 16 trwać będzie bal karnawałowy dla dzieci organizowany przez Przedszkole ''Mały Miś". Przewidziano wiele atrakcji. Będzie można skosztować pysznych potrawa z kuchni polowej, czy też regionalnych wypieków. Muzykę na żywo zapewni zespół ''Sami Swoi". Imprezę poprowadzi DJ Piotr. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone