Zamknij
REKLAMA

Pomóżmy Mai w walce z chorobą. Liczy się każdy grosz

12:02, 01.02.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Uśmiechnięta Majeczka czeka na pomoc ludzi wielkiego serca [Foto: zbiory prywatne]

Maja przedwczoraj skończyła roczek. Niestety, 9 stycznia u dziewczynki lekarze zdiagnozowali cukrzycę typu 1. Jest to choroba autoimmunologiczna, wymagająca ciągłego monitorowania stężenia glukozy we krwi oraz podawania odpowiedniej ilości insuliny do organizmu. Rodzina dziecka potrzebuje pieniędzy na nowoczesną pompę insulinową. 

- U tak małego dziecka jak Majeczka, potrzebna jest do tego pompa insulinowa, dzięki której można podać odpowiednią dawkę insuliny do organizmu. Na chwilę obecną posiadamy pompę insulinową z systemem CGM, ale ta nie informuje nas o spadku poziomu glukozy we krwi odpowiednio wcześniej, tylko gdy cukier spadnie już poniżej normy i mamy wówczas hipoglikemię. Ta pompa nie ułatwia nam także zapobiec hiperglikemii. Za to nowa pompa byłaby bardzo pomocne w zmaganiach naszej córeczki z chorobą. Jej koszt to 17 tys. zł - mówi nam Ewelina Sugalska-Pietrucha, mama Majki. 

- Codzienne leczenie i utrzymanie odpowiedniej diety przy tak małym dziecku jest bardzo kosztowne i ważne, a możliwości jakie daje nam Państwo są bardzo ograniczone, dlatego prosimy, kto może niech udostępnia te informację i artykuł. Niech ta wiadomość pójdzie w świat. Nawet najmniejsza pomoc z Państwa strony będzie dla nas nieoceniona, a przecież wszyscy wiemy, że morze składa się z kropli... - dodaje pani Ewelina.

Ruszyła zbiórka pieniędzy w serwisie zrzutka.pl. Już kilkadziesiąt osób zareagowało na apel, już pojawiły się pierwsze pieniądze, ale potrzeba ich więcej, aby można było kupić nową pompę, która da szansę na utrzymanie w miarę normalnego życia dziewczynki. Prosimy klikajcie tu. Rodzice Majki dziękują za każdą wpłaconą kwotę :-).

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone