Zamknij
REKLAMA

Świąteczna ''Szansa" na integrację i wspólną zabawę

09:33, 15.12.2018 | za info Katarzyny Podolskiej-Skotak
REKLAMA
Skomentuj
Przy choince uczestnicy konkursu oraz organizatorzy Mikołajek Maria Podolska (prezes Centrum Zdrowia ?Szansa?) oraz Katarzyna Podolska- Skotak, psycholog, psychoterapeuta [Foto: zbiory własne]

W piątek odbyło się spotkanie mikołajkowe w Centrum Zdrowia „Szansa” w Płońsku, połączone z rozdaniem nagród w konkursie plastycznym pn. „Pamiętam o tobie nie tylko od święta”. 

Prace plastyczne miały być adresowane do osób niepełnosprawnych i miały zawierać w sobie hasła, mające wspierać te osoby w ich codziennych trudnościach. Łącznie do organizatorów wpłynęło około 150 prac konkursowych, dzieci w wieku 4-12 lat, zarówno z Płońska, jak i Raciąża, Sarbiewa, Polesia, Gościmina i Goławina. Tradycją konkursu mikołajkowego w „Szansie” jest to, że każde dziecko wygrywa - każdy uczestnik otrzyma (za pośrednictwem szkoły lub przedszkola) pamiątkowy dyplom i upominek książkowy. 

Spotkanie mikołajkowe kierowane było nie tylko dla dzieci, które zdobyły nagrody w konkursie, nie tylko do pacjentów Centrum Zdrowia „Szansa”, ale również do wszystkich zdrowych maluchów i ich rodziców, chcących dobrze się wspólnie pobawić. 

Zaczęło się od pokazu ogniowego, a następnie dzieci malowały figurki gipsowe, przygotowywały ozdoby choinkowe, dekorowały papierową choinkę, miały malowane buzie. W jednej z sal odbyło się świąteczne karaoke, a w innej trwały porady trychologiczne (dzięki uprzejmości Katarzyny Muzal). Rodzice mieli również okazję posłuchać wykładu dietetyka, Katarzyny Grzesik. 

W czasie spotkania organizatorzy starali się pokazać, że dzieci z zaburzeniami psychicznymi mają podobne potrzeby, jak dzieci zdrowe, mogą się z tymi zdrowymi bawić. Była to okazja do integracji dzieci zdrowych i chorych, ale i wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Nie zabrakło słodkiej niespodzianki przygotowanej przez mamy pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i młodzieży działającej przy Centrum Zdrowia „Szansa”.

************************************************************************************************************************************************************************

Centrum Zdrowia „Szansa” jest placówką leczniczą, która w ramach swojej struktury zawiera:

- Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży (w ramach której pomoc udzielana jest
również dzieciom autystycznym)- przyjęcia odbywają się w nowej siedzibie Poradni rpzy ul. Podmiejskiej 11
- Poradnię Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia (ul. Wiejska 25 b)
- Oddział Dzienny Terapii Uzależnień (ul. Wiejska 25b)

(za info Katarzyny Podolskiej-Skotak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone