Zamknij
REKLAMA

Płońsk w rankingu samorządów dziennika Rzeczpospolita

15:44, 09.10.2018 | materiał zewnętrzny/promocyjny

Płońsk znalazł się na 53. pozycji w rankingu samorządów dziennika „Rzeczpospolita” na 857 sklasyfikowanych gmin miejskich i miejsko-wiejskich. 

W tegorocznej edycji rankingu wzięto pod uwagę około 50 wskaźników z publicznych źródeł informacji, m.in. danych ze sprawozdań budżetowych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów lub danych zbieranych przez Główny Rząd Statystyczny. Ranking sprawdza efektywność działań samorządu w zakresie trwałości ekonomicznej, środowiskowej, społecznej i jakości zarządzania.

- Płońsk znalazł się na 53. miejscu na 857 samorządów. To dobry wynik,  który pokazuje, że polityka zrównoważonego rozwoju jest realizowana w  Płońsku odpowiednio. Wynik ten świadczy również o stabilności ekonomicznej  i społecznej Płońska - komentuje Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska. 

Ranking samorządów  jest organizowany przez ,,Rzeczpospolitą" już od 14 lat. Jego celem jest wyłonienie i pokazanie jako przykładów do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

(materiał zewnętrzny/promocyjny)
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone