Zamknij
REKLAMA

Postój - weekendowe kupowanie biletów do parkometrów

14:00, 11.09.2018 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
- Bilet, który kierowca kupuje w dzień wolny od pracy, jest automatycznie ważny następnego dnia - podaje Urząd Miasta w Płońsku [Foto: UM]

Czytelnicy zwracają uwagę na sprawę kupowania biletów do parkometrów w soboty i niedziele, podkreślając, że w te dni opłaty nie są wymagane. Nie wszyscy kierowcy mogą jednak o tym wiedzieć. 

Na przykład Łukasz pyta, co urząd  miasta robi z tymi pieniędzmi wrzucanymi przez płońszczan w weekendy. Czy gdzieś je deponuje, bo jego zdaniem, są ,,nieuczciwie pobierane". - Czy może w to konto, jak ktoś ma  bilet z tego dnia, to w dzień roboczy będzie miał darowany mandat? Płońszczanin sugeruje, aby wyłączyć na weekend parkometry, tak żeby na ten czas nie  pobierały od kierowców gotówki. - Wiem, że można to tłumaczyć tym, że przecież są tablice informacyjne, ale z taką łatwością jaką strażnicy wlepiają mandaty, to myślę, że można w to konto wyłączyć na weekend parkometry, tak żeby kasy nie przyjmowały - doradza. 

Ratusz studzi emocje i rozwiewa wątpliwości. - Bilet, który kierowca kupuje w dzień wolny od pracy, jest automatycznie ważny następnego dnia. Wielu kierowców wykupuje bilety w sobotę lub w niedzielę, aby dysponować biletem już w poniedziałek od godz. 9.00 - tłumaczy Filip Przedpełski, rzeczni prasowy UM w Płońsku. - Opłaty nie są pobierane nieuczciwie, ponieważ na znakach D-44, a także na  urządzeniach i ich wyświetlaczach, jest wyraźna  informacja o dniach i godzinach pobierania opłat - nie zgadza się z powyższymi zarzutami rzecznik. - Urząd nigdzie nie deponuje pieniędzy. Są one przechowywane w skarbcach parkometrów do dnia ich opróżnienia przez straż miejską - kończy Przedpełski. 

I tak gwoli informacji raz jeszcze.

(REDAKCJA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AniaAnia

5 1

Wystarczy czytać ze zrozumieniem tabliczki 14:37, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone