Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2011 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

Jak informuje Gmina Płońsk, Sanepid wydał dzisiaj komunikat, w którym stwierdza, iż woda z wodociągu Szerominek-Krępica-Cholewy nadaje się do picia.

Podaje się, że woda jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego i wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytów. 

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej tym razem gościł wraz z nauczycielami w płońskim Zespole Szkół nr 1. Na plus zmieniła się więc konwencja spotkania, które z sali weselnej przeniesiono do szkolnych murów. W ,,staszicowej" auli powiatowe władze podsumowały miniony rok szkolny, dziękowały za wychowawczy trud, życzyły satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wręczyły nagrody starosty.

Jeśli już o staroście mowa, to ten nie omieszkał przypomnieć zebranym gościom, że organ prowadzący przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego, by jakość kształcenia w szkołach była jak najwyższa (w roku szkolnym 2016/2017 w powiatowych placówkach oświatowych było prawie 400 nauczycieli). - Wskaźniki i dane statystyczne pokazują, że nasze szkoły mają się całkiem dobrze, ale nie zaspokaja to naszych ambicji, trzeba wciąż dążyć do ideału - podkreślał w poniedziałek Andrzej Stolpa.

Gmina Płońska zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zawiadamia o braku przydatności wody do spożycia w gminnym wodociągu Szerominek-Krępica-Cholewy w związku z wykryciem obecności bakterii z grupy coli.

Woda nadaje się do mycia oraz kąpieli w ograniczonym zakresie; szczególną ostrożność muszą zachować osoby z ograniczoną odpornością oraz opiekunowie niemowląt i małych dzieci, którzy powinni używać wody do mycia po przegotowaniu - informuje informuje gmina. Nie należy używać wody pobieranej bezpośrednio z kranu do przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodów oraz mycia zębów.

Może Cię także zainteresować