PŁOŃSK W SIECI NEWS
Kolarski poniedziałek w Baboszewie: Już 1 maja w Baboszewie odbędzie się XXIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, zasłużonego trenera Legii Warszawa i reprezentacji narodowej. O godzinie 13 nastąpi prezentacja ekip biorących udział w wyścigu zaliczanego do cyklu Pro Ligi. O godzinie 13:30 zaplanowano start ostry. Przed głównym wydarzeniem zorganizowany zostanie Wyścig Kolarski Mazovia Maters dla Amatorów - start o godz. 10. Wydarzeniu będzie towarzyszył szereg imprez towarzyszących. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

Duża inwestycja przed gminą Nowe Miasto. Zresztą kolejna, po pracach związanych z atrakcjami turystycznymi nad nowomiejskim zalewem. Chodzi dokładnie o budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej, do której przygotowania trwały kilka lat.

Można jednak stwierdzić, że samorząd jest dobrze przygotowany do jej realizacji zwłaszcza po dobrej informacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który pozytywnie zaopiniował wniosek gm. Nowe Miasto dotyczący dotacji na zrealizowanie tej inwestycji. Łącznie gminny samorząd może liczyć na wsparcie projektu kwotą 11 mln zł, a z własnych środków będzie musiał dorzucić blisko drugie tyle.   

Historia, moc wspomnień i kilka pokoleń wychowanych w Filialnej Szkole Podstawowej w Kraszewie Gaczułtach w gminie Raciąż. Wszystko zostało na archiwalnych zdjęciach lub pamięci jej absolwentów. I pewnie wielu będzie wracało pamięcią, ponieważ wiele wskazuje na to, że w tym miejscu będzie istniało coś innego.

A tak może się w niedługim czasie stać. Po tym jak wcześniej rada gminy zdecydowała o wygaszeniu tej placówki oświatowej, teraz zapadła kolejna decyzja odnośnie sprzedaży nieruchomości po byłej szkole.

Co roku samorządy gminne i miejskie borykają się z zadaniem ile pieniędzy z budżetu przeznaczyć na pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Zwłaszcza tym nie oszczędzanym przez choroby. Rada Gminy Naruszewo uchwaliła program, który finansowo ma wspomóc rodziny z różnymi problemami.

Aktualny skierowany będzie m. in. do rodzin, w których dziecko urodziło się albo stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub chorobę nieuleczalną. Łącznie jednorazowo każda z takich rodzin otrzyma 4 tys. zł. 

Może Cię także zainteresować