Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów.

Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9 tysięcy zajmuje uprawa truskawki. - Przez ostatnie 20 lat produkcja ewaluowała i dziś jesteśmy potężnym potentatem, zagłębiem truskawkowym – zwracał się do gości Marcin Gortat, wójt gminy Czerwińsk n/Wisłą, witając plantatorów, sadowników, ogrodników z powiatów płońskiego, płockiego, grójeckiego oraz nowodworskiego.

Teraz swoich ścieżek, gdzie bezpiecznie będzie można podróżować rowerem, doczekać mają się również mieszkańcy niewielkiego Szerominka, Bród i miejscowości Bońki w gminie Płońsk.

Realizacja tej inwestycja ma duże szanse powodzenia. Wszystko za sprawą prac planowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która zakłada w najbliższym roku kilka inwestycji na terenie naszej gminy.

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie z budżetu Mazowsza realizacji zadania przebudowy drogi powiatowej Zawidz - Osiek - Włostybory (powiat sierpecki) - Koziebrody - Raciąż.

Całkowity koszt inwestycji to 2 140 299,33 zł. Dotacja od Zarządu Województwa Maz. wyniesie 1 284 179,00 zł. Partnerami zadania są gmina i miasto Raciąż, których wkład wyniesie odpowiednio 201 828,00 zł i 210 000,00 zł.

Może Cię także zainteresować