Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

Końcówka kadencji dla wójta baboszewskiej gminy to będzie zapewne bardzo gorący okres. Pomijając już kwestię absolutorium, większość tamtejszej rady gminy chce obniżyć również pensję Tomaszowi Sobeckiemu, argumentując swe stanowisko kwestiami oszczędnościowymi.

To na razie tylko wniosek, ale przewodniczący rady Sławomir Goszczycki już zapowiedział, że będzie przygotowany w tej sprawie projekt uchwały.

Wynagrodzenie wójta miałoby spaść do minimalnego poziomu. Co na to sam zainteresowany?

- We wniosku jest mowa o najniższym możliwym wynagrodzeniu. Miałoby się to stać z dniem 1 lipca, więc zostałbym podwójnie ukarany, gdyż z początkiem lipca będzie obowiązywać rozporządzenie o obniżeniu poborów osób zarządzających samorządem. Radni specjalnie poczekali do lipca. Wyliczyłem, że zarabiałbym wtedy w sumie o jakieś 5 tys. zł mniej, czyli około 4300 zł brutto – komentuje Tomasz Sobecki. (DT)

Komentarze  

#1 +61 Wyborca
Nawet na tyle nie zasługujesz. Kończ i wstydu oszczędź! Rozłożyłeś całą gminę ale jednocześnie zjednoczyłeś wszystkich przeciwko sobie. To są twoje osiągnięcia w gminie Baboszewo.
2018-05-30 13:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +53 Gregor
Przypniesz się do fotela wójtowskiego? I tak wyborcy wywiozą cię na taczkach. Z tego co ty robisz, to twój założony cel zniszczyć tę gminę. Jeszcze jedna kadencja i nie będzie co zbierać. Daj spokój chłopie i poddaj się nie widzisz, że jesteś źle oceniany. Nawet ustawodawca pomyślał o tobie i wprowadził rozporządzenie obniżające wynagrodzenie, więc rada nie będzie musiała za dużo się wysilać w tej materii. Wojewoda nie uchyli uchwały na twoją korzyść. Ja bym ci dał tyle co zarabiają sprzątaczki. Powodzenia
2018-05-30 13:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +59 Piotr22
Jak Pan może narzekać na tak wysokie wynagrodzenie, nie którzy muszą żyć za 2100 brutto i utrzymać rodzinę
2018-05-30 15:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +56 alfabet
Bez zmrużenia oka pozbawiał pan ludzi pracy, pieniędzy, godności, zdrowia. Jakby Pan mógł utopił by w łyżce wody. Szkoda że nie może pan otrzymać wynagrodzenia najniższego ale krajowego. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy Pan też jeszcze się będzie zastanawiać jak utrzymać rodzinę.
2018-05-30 15:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +55 emeryt
Czy chociaż raz zapytał Wójt emeryta jak mu się żyje, czy wystarcza na leki a może zaprosił by na spotkanie w dzień samorządowca, na złożony wniosek o pomoc socjalną brzmi odp.cytuję "nie udzielono pomocy" bez uzasadnienia, powodu (ciekawi nas na co przeznacza fundusz emeryta).Zwalniając ludzi z pracy kierował się własnym założonym celem - osoby w wieku przedemerytalnym,matkę samotnie wychowującą dzieci,żywiciela rodziny,doświadczonych zasłużonych pracowników niszcząc ich zdrowie,psychikę i godność osobistą jak również obniżając wcześniej wynagrodzenie za pracę, traktowanie pracowników wg własnego widzi mi się a nie wg wykonywanej pracy.
2018-05-30 16:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +54 emeryt
Nareszcie ktoś to zauważył i chwała im.To nie akcja wyborcza tylko nowy wątek włóczenia się po sądach, znowu dochodzenia i wielki żal, że tacy ludzie reprezentują gminę Baboszewo,czym się zasłużyli dla gminy,wystawili nas na obłudę i śmiech, nawet nie potrafią dogadać się w ścisłym gronie. A może chodzi o to, żeby obraz p.Sekretarz obejrzało województwo ,a może to reklama do szukania nowego stanowiska ? Polecamy.
2018-05-30 16:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +29 Ciekawy
Witam ciekaw jestem czy radni utrzymają w mocy obniżkę w momecie gdy Wójt się zmieni ....
2018-05-30 17:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 +51 Do ciekawego
A z jakiego powodu obniżka wynagrodzenia ma dotyczyć kolejnych wójtów? Ta obniżka jest tylko i wyłącznie dla obecnego. Powinna być zrobiona już ze trzy lata wcześniej.
2018-05-30 21:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +52 wojtek
Wójt powinien być wdzięczny radzie że chce obniżyć mu pensje. Po powrocie do poprzedniej pracy nie dozna szoku różnicy dochodów jako wójt i jako pracownik laboratorium .
2018-05-31 03:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +50 Peeggy
Szanowni mieszkańcy gminy to całe zamieszanie nie wynika tylko z decyzji Pana Wójta ale również Pani Sekretarz. To również zasługa tej osoby. Odkąd w urzędzie zmieniły się te dwa stanowiska to co się wyprawia to wstyd na cały powiat. Gdyby tylko mieli odrobinę honoru i zrezygnowali ze stanowisk to oszczedzili by sobie upokorzenia. No ale taczki czekają...
2018-05-31 07:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9.1 +52 Lary
Słuszna uwaga nawet mam wrażenie, że to ona nakręciła wszystkie jego decyzje. Osoba mściwa a przy tym rozumu, kwalifikacji i szacunku do ludzi brak.
2018-05-31 11:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 +53 josi
Mieliście porządnego Wójta, który tak dużo zrobił dla Waszej Gminy. Ale Wam nie pasował, bo za długo, za stary, bo potrzeba zmiany. No to macie zmiany i nie płaczcie, bo się wszyscy z Was śmieją. Macie co chcieliście.
2018-06-01 06:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1 -47 mieszkaniec
to mieszkańcy decydują o wyborze wójta , maja prawo popełniać błędy przy wyborze, maja prawo poszukiwać nowych rozwiązań z nowymi osobami nawet jeśli ten wybór okazał się pomyłką. Powrót do starego wójta nie jest najlepszym rozwiązanie bo skoro został zmieniony na kogoś takiego jak obecny to raczej z jakiegoś powodu. Może pewność siebie, nadmierna zarozumiałość, brak wrażliwości na potrzeby zwykłych mieszkańców a może zaskorupienie się swoim hermetycznym układzie bez słuchania głosów z poza układu. Jedyna różnica pomiędzy Panami to taka że poprzedni potrzebował kilkunastu lat na wytworzenie negatywnych cech a obecny potrzebował roku może dwu a pozostały czas na skłócenie się z radą która była wierna i tak samo obojętna na stan gminy jak on sam.
2018-06-01 12:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1.1 +47 Mieszkaniec 3
Jak można zrównać poprzednika z obecnym Wójtem, jak równoważyć 24 lata rozwoju z obecną degrengoladą?.
Byłem dumny z rozwoju naszej gminy, kibicowałem samorządowi a obecnie wstydzę się że jestem jej mieszkańcem.
Kuriozalne zarzuty jakie stawiasz Panu P. nijak się mają do rzeczywistości;-Czy kogoś skrzywdził, oszukał lub nie wywiązał się z deklarowanych zobowiązań?. Bezinteresownie pracował dla dobra gminy, mieszkańców i zawsze wiedział co należy zrobić.
Jeśli wystartuje, należy go popierać a nie szukać nowego kandydata zwłaszcza że ci, o których się mówi nie dorastają mu do pięt.
2018-06-01 18:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1.1.1 -27 mieszkaniec
każdy ma prawo do subiektywnej oceny rzeczywistości również ci którzy są krytyczni tak dla obecnego wójta jak i ci którzy mogą mieć swoje spostrzeżenia i ocenę dla poprzednika. Co do oceny kandydatów też każdy może oceniać według własnej wiedzy szczególnie jak wszystkich poznamy a nie już przed startem bez należytej wiedzy o nich.
2018-06-01 19:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1.1.1.1 +19 samorzadowiec
Cytuję mieszkaniec:
każdy ma prawo do subiektywnej oceny rzeczywistości również ci którzy są krytyczni tak dla obecnego wójta jak i ci którzy mogą mieć swoje spostrzeżenia i ocenę dla poprzednika. Co do oceny kandydatów też każdy może oceniać według własnej wiedzy szczególnie jak wszystkich poznamy a nie już przed startem bez należytej wiedzy o nich.

Do mieszkanca -to zapewne pisze osoba która chce być Wójtem następnej kadencji , nikt nie dorówna pracy ,lojalności,i tp Tylko poprzedni Wójt/Przedpełski / może przywrócić gmine do rzeczywistości,
2018-06-04 16:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1.1.1.1.1 -18 mieszkaniec
nie jestem kandydatem ani kandydatem na kandydata w wyborach Panie P.
2018-06-04 19:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10.1.1.1.1.1.1 +9 samorzadowiec
Cytuję mieszkaniec:
nie jestem kandydatem ani kandydatem na kandydata w wyborach Panie P.

To jest prawda że to kandydat na Wójta
2018-06-05 19:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 +43 xyz
Proszę zobaczyć co mamy teraz z Gminą Baboszewo przez pomyłki i zawiść ludzi. 24lata rozwoju Gminy i 4lata...(już mi się nie chce nawet powtarzać czego). A co nas czeka na kolejne 4lata??? Naprawy, poprawy i kolejne sprawy w Sądzie taką widzę przyszłość NASZEJ GMINY. Jednych to obchodzi i się tu wypowiadają inni nawet Wójta może na oczy nie widzieli. Trzeba o tym mówić i niech każdy sam zdecyduje, czy chce rozwoju i stabilizacji, czy chce tego co jest teraz, czy znów poszukać nowych rozwiązań z nowymi osobami nawet jeśli ten wybór okazałby się pomyłką.
2018-06-01 16:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11.1 -32 mieszkaniec 2
Nie każdy nowy wybór musi być pomyłka ,nie każdy powrót do starego gwarantuje że to co było dobre znów tak bedzie
2018-06-01 17:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11.1.1 +14 samorzadowiec
Cytuję mieszkaniec 2:
Nie każdy nowy wybór musi być pomyłka ,nie każdy powrót do starego gwarantuje że to co było dobre znów tak bedzie

To jest śmieszne że nie
2018-06-05 19:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#12 +35 wyborca
w całej tej układance proszę nie zapomnieć że winny sytuacji w gminie jest Wójt , Sekretarz i Rada Gminy . 3 i pół roku marazmu wspólnego działania destrukcji i niszczenia , a teraz kłótnia o to kto mądrzejszy i kto kogo przeczołga, a gdzie sprawy mieszkańców , gminy.
2018-06-02 07:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#13 +19 Johny
Przecież macie prawo do referendum w sprawie odwołania. Czemu go nie zorganizujecie?
2018-06-02 09:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#13.1 +26 wyborca
Na 9 miesięcy przed wybory rada może podjąć uchwałę o referendum które musi się odbyć na 6 miesiecy przed końcem kadencji teraz tylko odwołanie przez wojewodę lub premiera RM
2018-06-02 10:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#14 -37 Obserwator
Nie gadajcie głupot że nasza gmina za obecnego wójta nic nie zrobiła. Zobaczcie ile powstało nowych dróg. Świetlic czy placy zabaw. Zobaczcie na szkole w mystkowie czy na inne placówki które się rozwinęły za kadencji tego wójta. A za poprzedniego były spisane na straty. Widział tylko swoje zarobki i budynek gminy. Czy potrzeba nam było takiego budynku? Popatrzcie na inne gminy i dopiero komentujcie
2018-06-02 16:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#15 +39 Do obserwatora
Wszystkie inwestycje realizowane przez Gminę Baboszewo w latach 2015-2018 były finansowane ze środków pozostawionych przez poprzednika(ok. 8 mln.),relatywnie niewielkich dotacji budżetu RP i UM(1,6 mln) oraz pożyczek WFOŚ(aktualne zadłużenie ok. 4 mln zł).
Na infrastrukturę Gmina nie pozyskała żadnych środków unijnych(w przeciwieństwie ; np. Raciąż-30 mln zł, Nowe miasto-15 mln zł), nie zbudowała żadnej świetlicy(remont remiz oraz Goszczyce realizował poprzednik) a w SP Mystkowo wykonano jedynie elewacje oraz parking.
Budynek UG (stylizowany na ratusz) zmodernizowany za niewielkie pieniądze (większość prac wykonała własną grupa) był końcowym etapem rozbudowy infrastruktury,doskonale położony jest wizytówką Baboszewa i posłuży mieszkańcom przez długi czas.
2018-06-02 19:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#15.1 +37 samorzadowiec
popieram to co napisał do obserwatora .Obecna władza już jest w wysokim deficycie czyli zadłuzona , a nic nie widać co jest dobrze wykonane, wstydzcie się zarzadzajcy czyli władza gminy.
2018-06-03 08:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16 +11 Lary
Sądzę, że wójt powinien poważnie przemyśleć swoje postępowanie, zmienić podejście do ludzi, zwolnic sekretarza a może wtedy miałby jeszcze jakieś szanse.
2018-06-04 05:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16.1 +28 baboszewianin
Jak teraz się zmieni to będzie tak samo wiarygodny jak rada gminy .niech podejmie jedyni słuszną decyzje i odejdzie do laboratorium
2018-06-04 09:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16.2 +12 Peeggy
Jedyne rozsądne rozwiązanie
2018-06-05 19:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16.3 +10 Peeggy
Pani B. musi odejść
2018-06-05 19:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#16.4 +11 Peeggy
Zgadza się
2018-06-05 19:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#17 +24 Krzysztof Jażyna
Przewodniczący do tej pory spał i nagle się obudził? Co robiła rada gminy przez prawie całą kadencję?
Zdjęcie dobrze oddaje rolę przewodniczącego w samorządzie.
2018-06-05 05:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#17.1 +14 Peeggy
Ha ha ha, dobre ujęcie
2018-06-05 19:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#18 +28 Michał
Tomasz Sobecki. Rozum jak zużyty śmieć. Zero doświadczenia.
Beata Wiechowska - sekretarz gminy, z prostegi Mączewskiego. Grunt się palił w starostwie. Sprawy były w sądzie i uciekła. Złośliwa, mściwa, odnoszę wrażenie, że powinna podjąć leczenie.
To są osoby publiczne. Mam prawo użyć ich imion i nazwisk.
Te dwie osoby są problemem i katastrofą dla nas wszystkich.
.
2018-06-07 08:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#19 +26 Michał 2
Ale co dalej.

Radni, którzy sprawują funkcję KONTROLNĄ. Ludzie z wieloletnim stażem i doświadczeniem.
Pani Prusinska, Pan Cichocki, Pani Derecka, Pan Nowakowski, Pan Wiśniewski, Pan Goszczycki i wielu innych.
Przecież nie spadli, księżyca. Są radnymi od od kilku kadencji. Co zrobili, w ramach swojej funkcji kontrolnej? Są tak samo winni. Nie mają moralnego prawa kandydować w następnych wyborach. Przyklepywali wszystkie decyzje, kredyty i zobowiązania Sobeckiego, bez chwili zastanowienia.
Gwoli ścisłości: zgodnie z prawodawstwem polskim używanie imion i nazwisk osób pełniących funkcje publiczne jest dozwolone
2018-06-07 08:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#20 +20 Łukasz
Trudno się nie zgodzić z tym że obecny wójt i sekretarz to jedna wielka pomyłka.
2018-06-07 16:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce