Dzisiaj jest: 26 Maja 2018 Imieniny: Filip, Paulina, Marianna Do końca roku pozostało 220 dni.

piątek 25 maj

Osiedlowe drogi, tor na Rutkach i Busko Zdrój przy absolutorium

in Puls Miasta

by Redakcja

Burmistrz Płońska większością głosów składu rady otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2017. - Zaraz będą kwiaty, fanfary i szampan, to co było zawsze, bo możemy przewidzieć wynik głosowania – komentował radny opozycji Krzysztof Tucholski, który krytycznie oceniał plan finansowy oraz działalność burmistrza. Andrzej Pietrasik z kolei odparł, że był to od strony finansowej dobry rok. Tucholski…

302 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Sprawca potrącenia rowerzystki za kratami: Jak poinformowała w środę, 23 maja płońska policja, sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w miniony poniedziałek na drodze w Baboszewie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że 20-latek jadąc peugeotem, potrącił 72-letnią rowerzystkę, mieszkankę gm. Baboszewo, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła w szpitalu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły

- Ochotnicza Straż Pożarna w Kroczewie znalazła się w elicie OSP. To wielki zaszczyt, ale i duża odpowiedzialność i obowiązek, z którym wierzę, że sobie poradzicie – mówił w dzień Św. Floriana, patrona strażaków, na dziedzińcu Urzędu Gminy Załuski Antoni Jan Tarczyński, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego.

Tym samym już oficjalnie jednostkę OSP Kroczewo włączono do struktur Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Akt decyzyjny Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej odczytał i przekazał na ręce prezesa kroczewskiej OSP Radosława Tuchowskiego, Paweł Jakubowski, szef KPPSP w Płońsku.

Włączenie OSP do KSRG jest bardzo doniosłym wydarzeniem w życiu lokalnych społeczności. Krajowy system ratowniczo-gaśniczy stanowi fundament ratowniczy w kraju i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa na danym terenie. Skupia wokół siebie najlepsze zastępy ratownicze, służby i straże. Wejście w te struktury to prestiż i wyróżnienie dla jednostek za jej dotychczasowe działania ratownicze. Wiąże się z tym również dotowanie z budżetu państwa.

Na Mazowszu działa prawie 1800 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponad 550 należy do KSRG, w tym 13 z terenu powiatu płońskiego.

W piątkowych uroczystościach, poza strażakami z Kroczewa, udział brały również m.in. zastępy z Trębek Nowych, Zawidza, Kownat, Nowych Wrońsk, Szczytna, Załusk, Smulska i Królewa. W wydarzeniu brali także m.in. udział: senator Jan Maria Jackowski, dowództwo płońskiej straży pożarnej, samorządowe władze gminy i powiatu, jak i strzelcy z plutonu z Załusk.

Życzenia z okazji strażackiego święta składał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Praca strażaka to posłannictwo. Wynika z największych pokładów pozytywnego myślenia o drugim człowieku w kategoriach niesienia bezinteresownej pomocy, często narażania własnego życia, aby ratować życie bliźniego. To wielka służba – mówił marszałek Struzik. - Dziś trudno sobie nawet wyobrazić bezpieczeństwo bez działalności Ochotniczych Straży Pożarnych – dodawał, prezentując strażakom z Kroczewa i Nowych Wrońsk specjalistyczny sprzęt.

- Strażacy to ludzie z ogromnym charakterem, z otwartymi na problemy i nieszczęścia sercami. Zawsze gotowi nieść pomoc potrzebującym. Każdą wolną chwilę poświęcają na doskonalenie swoich umiejętności – dziękował obecnym na placu strażakom prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP Antoni Jan Tarczyński. - Niech ta przynależność do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego stanie się impulsem do dalszej dobrej służby.

Uczestnicy uroczystości podkreślali wagę wydarzenia w kontekście natężenia ruchu i ilości zdarzeń drogowych na pobliskiej trasie krajowej nr 7. - Ta decyzja na pewno poprawi bezpieczeństwo na południu naszego powiatu, gdzie przecież przez gminę Załuski przebiega ,,siódemka”, na której dochodzi do wielu wypadków – stwierdzał starosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa.

Wszystkim ,,Przyjaciołom" w dowód uznania za codzienną pomoc druhowie OSP Kroczewo oraz władze gminy Załuski w osobie wójta Romualda Woźniaka przekazali efektowne pamiątki (foto: Dawid Turowiecki)

Podczas uroczystości nagrodami wzorowego strażaka odznaczono Sławomira Zawadewicza i Pawła Burzyńskiego. Za wysługę lat wyróżnienia odebrali: Piotr, Andrzej, Wojciech i Tadeusz Baryga oraz Grzegorz Wiśniewski. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa odebrał Romuald Woźniak, wójt gminy Załuski, który zapowiedział, że dalej nie będzie szczędził grosza na działalność miejscowych jednostek straży pożarnej. (Dawid Turowiecki/Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej)

Komentarze  

#1 +15 Adam
Wójt Gminy Załuski "wielki" strażak, szkoda że nie sprawdził, że sznur galowy musi być przypięty do guzika pod pagonem munduru i do pierwszego górnego guzika zapięcia munduru, a nie do guzika kieszeni .
2018-05-05 16:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +14 haha
Podejrzewam, że przez tuszę zabrakło sznura na właściwe zapięcie na pierwszy guzik. Swoją drogą mógł sznura nie zakładać, bo wyszło śmiesznie a wręcz żenująco. Widać, że facet nie wie, czy też nie zdaje sobie sprawy co znaczy mundur. Na przyszłość proponuję garnitur a nie takie dziwactwo, bo w takim wydaniu to można iść na bal przebierańców a nie uroczystości. Żenada.
2018-05-05 16:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1 -1 galowy mundur
Gaudeamus igitur, załóż chamie garnitur !
2018-05-05 20:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1.1 +12 HAHA
Gdy brak argumentów, to zaczyna się agresja słowna? Zero klasy!! Mimo wszystko, pozdrawiam,
2018-05-06 09:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -13 Don
Ten władca Załusk to normalnie gość, a vicek to już się nie mówi.
2018-05-06 12:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 +10 Do Dona
Jak mówisz. Wiecznie w brudnych butach i wymiędlonej koszulce przyjmuje ludzi jak mu się przypomni i jest w robocie. Tak samo na sesjach. Aż się patrzeć nie chce.
2018-05-06 18:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 +13 HAHA
Cywilny ubiór P. Wójta mnie nie obchodzi i to jest Jego prywatna sprawa jak się ubiera, natomiast ten mundur galowy mnie zszokował. Z przyjemnością patrzyłem na umundurowanie P. Komendanta Policji i PSP. Trzeba brać przykład z tych Panów jak należy nosić mundur, a tym samym jak należy szanować mundur i zaproszonych gości. Ci Panowie komendanci, przy innych umundurowanych wyglądali bardzo dobrze i profesjonalnie. Byli tam zaproszeni goście i też P. Poseł, uważam więc, że należy założyć mundur właściwie, co świadczy o szacunku do munduru i zaproszonych gości. Gdyby to była inna uroczystość, nie byłoby to takie rażące. Ale cóż, wpadki każdemu się zdarzają.
2018-05-08 17:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +14 Kamil
A kto tu jest prezesem gminnym skoro dwaj włodarze gminy w mundurze prezesa? Może tak jak z wójtem niewiadomo który to który.
2018-05-07 20:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +6 Adam P.
Bła-ze-na-da.Groteska. lichy, wiadomy reżyser.
2018-05-12 16:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce