Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Sprawa budowy ronda na krzyżówkach ciechanowskiej 50-tki z drogą powiatową Szpondowo-Poczernin wraca jak bumerang. Grupa mieszkańców okolicznych wsi wydaje się już zniecierpliwiona i podirytowana obecnym stanem rzeczy, twierdzi bowiem, że temat utknął w martwym punkcie i władze nie spieszą się z tą inwestycją. - Nie ma tygodnia, żeby nie doszło tu do kolizji. Non stop dzieje się coś złego na tej drodze – mówi nam Tomasz Górski, sołtys Kozimin. - Dokumentacja na rondo jest opracowywana i tu nie ma żadnych opóźnień – odpowiada niezadowolonej stronie wójt Aleksander Jarosławski.

Na spotkaniu w terenie zjawili się mieszkańcy Szpondowa, Kownat, Milewa oraz Kozimin. Podjęto już inicjatywę zbierania podpisów od osób, która optują za rondem w tym miejscu. Na liście na tę chwilę widnieje 260 nazwisk. Petycja ma trafić na biurko urzędu gminy i starostwa powiatowego.

- Wciąż czekamy na dobre chęci ze strony samorządu gminnego. Jeszcze w ubiegłym roku zorganizowano spotkanie w urzędzie gminy i stanęło na tym, że wójt przystąpi do koncepcji budowy ronda. Na sesji też zapewniano, że wszystko idzie w dobrym kierunku – stwierdza Jacek Sokołowski. - Byliśmy pełni nadziei, że faktycznie tak jest. Zaniepokoiło nas jednak to, że nie było obiecanych spotkań z mieszkańcami Kownat i Michowa. Dowiedzieliśmy się od dyrekcji warszawskiego oddziału GDDKiA, że pojawił się co prawda jedna z koncepcji, ale dalej żadnych konkretów już nie było. Wszystko zmierza więc w stronę lewoskrętów, przez które droga stanie się jeszcze bardziej kolizyjna – dodaje Sokołowski.

- Lewoskręty są nam nagminnie narzucane, ale są tu nie do przyjęcia z powodu dużego natężenia ruchu – podkreśla sołtys Górski. - Kiedy zakończy się modernizacja powiatówki, to ruch Ciechanów-Warszawa zwiększy się trzykrotnie. Większość aut będzie tu skręcała i zrobi się dodatkowe zamieszania na tym skrzyżowaniu. Przejeżdżający maszynami rolniczymi będą mieli nie lada problem – kontynuuje. - Lewoskręty absolutnie nie, jedynym alternatywnym rozwiązaniem na tę chwilę i na ten ruch jest rondo.

- To rondo usprawniłoby nam życie, chociażby ze względu na dzieci, które są stąd zabierane przez autobus do szkoły – dodaje Paweł Górecki, okoliczny rolnik. - Nie muszę mówić, jak niebezpiecznie jest tu dla pieszych, zwłaszcza tych najmłodszych. - Składaliśmy pisma o powstanie przejścia dla pieszych, ale nie możemy się na to doczekać – ubolewa.

Jak dowiedzieliśmy się od zebranych, problem nie leżałby w zbyciu prywatnych gruntów pod rondo, bowiem zainteresowani wyraziliby na to zgodę, czy też w sfinansowaniu inwestycji. - Dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA powiedział mi, że dysponuje nadwyżką budżetową i przekaże środki, jeśli samorząd uwinie się z niezbędnymi procedurami. Rondo przecież od razu nie powstanie, w najlepszym wypadku to czas dwóch lat, ale trzeba zacząć rozmawiać i działać – dodaje Jacek Sokołowski.

Z tymi zarzutami nie zgadza się stanowczo wójt płońskiej gminy (na zdjęciu po lewej - red.). - Zrobiliśmy w tej sprawie ponad 10 spotkań, m.in. w Strachowie, które nie cieszyły się zainteresowaniem ludzi, a teraz ktoś się spotyka z dziennikarzami i robi sobie wybory – mówi wprost Aleksander Jarosławski. - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przez półtora roku nie chciała słyszeć o rondzie, ludzie nie chcą słyszeć o lewoskrętach, a my jesteśmy pośrodku, robimy czarną robotę i takie mamy za to podziękowanie – stwierdza dalej w rozmowie z nami wójt, dodając, że gmina przeznaczyła już pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej.

GDDKiA przyjęła dokumentację na lewoskręty. - Jak będą uzgodnienia dokumentacyjne na rondo, dopiero pokażemy je mieszkańcom i przedłożymy projekt generalnej dyrekcji. Sama dokumentacja to koszt ok. 60 tys. zł – przyznaje wójt. - Czekają nas jeszcze rozmowy z władzami gminy Sochocin oraz powiatu płońskiego na temat partycypowania w kosztach na dokumentację ronda, które może kosztować nawet od 3 do 4 mln zł. Apelowaliśmy do starostwa, dlaczego od razu przy projektowaniu drogi Szpondowo-Poczernin nie wyszli z propozycją ronda… Robimy w tej sprawie więcej, niż się komuś wydaje. Dokumentacja na rondo w tym miejscu jest już opracowywana – powtarza wójt Jarosławski.

Do tematu ronda w Szpondowie z pewnością będziemy jeszcze wracać. (DT)

Komentarze  

#1 -34 Mieszkaniec
10 spotkań? Haha . A jeśli chodzi o spotkanie w Strachowie to szkoda że zapomniał pan poinformować o nim mieszkańców .
2018-04-12 08:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +28 Lary
Panie Jacku daj pan już spokój i tak nie masz pan szans na wygraną w wyborach
2018-04-12 15:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +31 Czytelnik
Drodzy Państwo, kampania Jacka Sokołowskiego ewidentnie wystartowała, dlatego teraz pod przykrywką "wspólnego dobra" robione będzie wszystko, aby podburzać mieszkańców przeciwko obecnemu wójtowi, który patrząc obiektywnie wiele dla Gminy Płońsk robi.
2018-04-13 05:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +30 INNA
Pojawia się i znika nasz pan Jacek,szuka,wierci, afery mu w głowie,ludziom w głowach miesza. Przyszedłby jak każdy mieszkaniec na sesję i wiedziałby czy są plany ,czy ich nie ma, złożyłby stosowne propozycje i wtedy przystąpiłby do ataku. Zainteresowana swoim miejscem zamieszkania , od czasu do czasu bywam na radach,zwłaszcza gdy są ważne dla nas sprawy,jest czas by zapoznać się planami dotyczącymi min budowy ulic czy dróg . Zresztą sołtysi i radni przekazywać powinni informacje co się dzieje w gminie. U nas można poczytać o tym na tablicy,spytać sołtysa,pogadać z radnym. Pan Jacek i mieszkańcy nie mają takiej możliwości?
2018-04-13 09:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +29 XXX
PANIE JACKU CO PAN LUDZIOM MĄCISZ W GŁOWACH OBUDOWIE RONDA NIE DECYDUJE ANI WÓJT ANI BURMISTRZ CZY STAROSTA WIE PAN O TYM DOSKONALE TO PO CO TE SZOPKI ROBI PAN PODCHODY PRZED WYBORAMI CZYM PAN CHCE ZAIMPONOWAĆ?
2018-04-16 06:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1.1 +26 yyy
jak się ma wygórowane ambicje to nawet przebudowa dróg nie jest przeszkodą żal tylko tych ludzi co słuchali bredni ,,kandydata ''
2018-04-17 07:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +26 ZZZ
PANIE SOKOŁOWSKI JUŻ RAZ POKAZAŁ PAN KLASĘ ,, KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŻ,, JAK BY TO POWIEDZIAŁ SIENKIEWICZ
2018-04-19 08:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +20 obcy
No to się chłopom zachciało ronda. Niedługo, to w każdej wsi będą chcieli mieć rondo. Jeżdżę tamtędy bardzo często i nie uważam by rondo, w tym miejscu było niezbędne. No, ale słabej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. A swoją drogą, pretensje do wójta o wybudowanie ronda, to totalna bzdura i ludzie się tylko ośmieszają.
2018-04-19 08:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 -21 Mieszkaniec
Tu rondo jest potrzebne.
2018-04-19 10:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 -26 Pawel
Do obcego życzę panu żeby był Pan uczestnikiem takiego wypadku jaki był tu ostatnio i nie wypisuj Pan głupot że jest tu bezpiecznie.
2018-04-19 11:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 +25 no nie
Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Nie życz nikomu, co Tobie niemiłe. Te życzenia człowieku, to zostaw dla siebie. ,,Obcy,, nikomu nic złego nie życzył, tylko napisał własne zdanie, do czego miał prawo. A tu takie coś!!! Jestem zbulwersowana jak czytam Pańskie wypociny!!! Jak komuś, takie życzenie przechodzi przez gardło i jak można coś takiego napisać?! No szok!! No cóż, takie mamy społeczeństwo co cieszy się z ludzkiej krzywdy. Ponadto, proszę stosować interpunkcję, bo wychodzi degrengolada.
2018-04-19 13:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.2 +26 OBCY
Jak dla mnie, to mogą Wam wybudować nie tylko jedno rondo ale i więcej i też zainstalować światła i będzie jak na Marszałkowskiej. Ponadto, czytanie ze zrozumieniem się kłania. A te życzenia, to złóż Pan swoim bliskim. Bo ja nikomu źle nie życzę. Powodzenia.
2018-04-19 15:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 -25 Chłop
Być może każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii tylko niech idzie do tych ludzi którzy mieli na tym skrzyżowaniu nawet najmniejszą kolizję i powie im że tam jest bezpiecznie a co do interpunktacji być może jest to prosty chlop ktory pracuje w polu a nie w urzędzie gminy bo wydaje mi się że te komentarze na temat kampani pisze jedna osoba która boi się o swoj stolek.
2018-04-19 15:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8.1 +23 do CHŁOPA
Trzeba stosować się do przepisów kodeksu ruchu drogowego, to nie będzie wypadków ani kolizji. Co do interpunkcji to chyba ten ,, prosty chłop,, podstawówkę ma zaliczoną bo tam jej uczą? A najlepiej będzie jak każdy zajmie się tym, co umie najlepiej a nie wymądrza się na forach i wypisuje głupoty. Na to, to jest czas i do wyszukania teorii spiskowych?
2018-04-19 16:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8.2 +24 Uczony
Z tego co wiem to kampanii, a nie „kampani”
2018-04-19 17:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +24 Wieśniaczka
Chłop i jego kompania będzie jeździł nie na podwójnym gazie to skrzyżowanie będzie w miarę bezpieczne. A w całym powiecie takich skrzyżowań niebezpiecznych jest bardzo dużo
2018-04-19 17:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9.1 +25 do wieśniaczki
Na 100 % racji.Teraz w całym powiecie będzie trzeba budować ronda, bo wszędzie jest niebezpiecznie. Trzeba myśleć głową a nie inną częścią ciała, to będzie bezpiecznie. Brawura, bezmyślność, gapiostwo, zły stan techniczny pojazdów, nieznajomość przepisów, używki i nieszczęście gotowe.
2018-04-19 17:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce