Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena Do końca roku pozostało 250 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

620 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Zakupiony w poprzednim roku przez gminę Sochocin wóz strażacki z Holandii, który miał służyć Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie, został wystawiony na sprzedaż.

Sprawa związana jest z brakiem świadectwa dopuszczenia do użytkowania samochodu. Prezes OSP Sochocin odmówił korzystania ze strażackiego mana. Aktualnie gmina czeka na oferty kupna auta.

- 16 kwietnia dojdzie do otwarcia ofert, jeśli zgłoszą się chętni do zakupu. Nie mamy świadectwa dopuszczenia. OSP Sochocin nie zgodziła się na korzystanie z wozu, choć 80 proc. załóg jeździ bez takiego zaświadczenia. W momencie zakupu nie wiedzieliśmy, że pojazd nie ma odpowiedniego zaświadczenia, a ono jest bardzo kosztowne - mówi Andrzej Romatowski, wójt gminy Sochocin.

Koszt badania tego typu maszyny wynosi ok. 60 tys. zł, ale poza tym wydatki nie kończą się przed oddaniem. Gmina, aby otrzymać świadectwo, musiałaby wydać ok. 100 tys. zł. Ostatecznie, pomimo zakupu na przełomie 2016 i 2017, wóz nie trafił do OSP Sochocin i nie był używany przez ponad rok czasu. OSP Sochocin ma aktualnie do dyspozycji dwa pojazdy. Ostatni z zakupionych wozów służyć miał w akcjach ratowniczych.

- Kupiliśmy go za 110 tys. zł brutto, ale cena za jaką chcemy sprzedać wóz to 255 tys. zł, dlatego gmina na pewno nie będzie stratna, a pieniądze spożytkuje na inwestycje – tłumaczy wójt gminy Sochocin. (RED)

Komentarze  

#1 +5 Antek
Hahaha to wójt zaoszczędził! No ale teraz zarobi - jeśli sprzeda. Hahaha !
2018-04-09 10:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +3 Lola
Wójt daje pieniadze na naprawy dróg ,pomniki które nie sa potrzebne i nie ratują życia. A jak jest szansa aby wesprzeć osp i przyczynić sie do rarowania zycia ludzi to pieniędzy nie ma .
2018-04-09 11:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 0 wojciech
Lola.Piszesz to w imieniu wlasnym czy w mimieniu mieszkancow
2018-04-09 17:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +1 As
Zanim zaczniecie obwiniać o wszystko wójta może warto byłoby dowiedzieć się jak OSP przygotowała się do zakupu. Dlaczego nikt nie zapoznał się z przepisami odpowiednio wcześnie? Wójt nie ma obowiązku tych przepisów znać i tak sobie, spontatnicznie nie kupuje sprzętu. Widać w OSP nie ma specjalisty, który by tego dopilnował. Tego i innych spraw...
2018-04-09 11:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +4 Kamil
Samochód marki Man z tego co mi wiadomo została zakupiony jako jak zwana" niespodzianka"dla jednostki osp Sochocin jednostka nie miała wpływu na zakup pojazdu nie wiedziała że taki pojazd trafi do niej
2018-04-09 14:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +3 Anonim
Dokładnie samochód był kupiony jako niespodzianka i strażacy nie mieli na to wpływu żadnego dopiero o samochodzie dowiedzieli się gdy ten przyjechał
2018-04-09 15:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +2 Ar
Niestety taka jest prawda OSP dowiedzialo sie w chwili gdy auto przyjechało pod straz. I nikt z zarzadu o tym bie wiedział.
2018-04-09 17:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 -2 ANONIM
nie prawda. prezes ospi był przy zakupie samochodu i sam go zarejestrował
2018-04-11 15:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 +2 POINFORMOWANY
Odpowiadając na różne pytania to OSP Sochocin od początku wiedziała jakie ten samochód powinien posiadać dokumenty a zwłaszcza świadectwo dopuszczenia do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych i o to się dopytywała. Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech się zwróci o protokoły z posiedzeń Zarządu Gminnego OSP w Sochocinie i pozna jak było. A samochód rejestrowała Gmina Sochocin a nie Prezes OSP, Prezes wykonywał tylko swoją pracę jako urzędnik.
2018-04-11 19:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1.1 -2 ZAUFANA
PREZES BYŁ PRZY ZAKUPIE I WIDZIAŁ. OD POCZĄTKU WIEDZIELI CO I JAK A NIC NIE POWIEDZIELI. WOJT SAMOCHÓD KUPYWAŁ Z DOŚWIADCZONYM STRAZAKIEM JEDNOSTKI OSP SOCHOCIN - WIEC JAK JEDNOSTKA NIE WIEDZIALA.
2018-04-12 07:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +2 Zszokowany
Z kąt te dane że 80% jednostek jeździ wozami bez wymaganych dopuszczeń. Pewnie z tego samego źródła co pomówienia na temat jednostki psp w Ciechanowie. Żenujące, ale tnący chwyta się brzytwy. Pozdrawiam.
2018-04-11 21:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +2 Zszokowany
Prezesem proszę sobie buzi nie wycierać, przed zakupem jeden z radnych na posiedzeniu poruszył temat certyfikatu, każdy może obejrzeć sesję rady. Polecam.
2018-04-12 20:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 0 klkl
jkhjk
2018-04-19 14:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 +3 sochociniak
Tak to jest, kiedy bez konsultacji z osobami znającymi się na rzeczy, robi się cudowne zakupy 'niespodzianki'. Wtedy właśnie wychodzą takie kwiatki. Brawo dla Pana Wójta, który przemyślał wcześniej tę sprawę. A nie, nie, przepraszam... Brawa dla Prezesa, który jako jedyny wykazał odpowiedzialną postawę w trosce o Strażaków ochotników, którzy niejednokrotnie i z wielkim zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki, choć wcale nie muszą! Tak fajnie rozwijająca się jednostka zdecydowanie nabrałaby skrzydeł posiadając nowy samochód z wszelkimi dopuszczeniami do jego użytkowania.
2018-04-19 14:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować