Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena Do końca roku pozostało 250 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

620 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Mieszkańcy Dłużniewa złożyli petycje przeciwko powstaniu Miejsca Obsługi Podróżnych w swojej miejscowości w związku z rozbudową krajowej ,,siódemki”. Obawiają się odebrania im ziemi. W najgorszej sytuacji znaleźli się ludzie z terenów sąsiadujących bezpośrednio ze stacją benzynową, gdzie zlokalizowany miałby być MOP.

- Generalnie jest już bardzo późno na zmiany. Firma projektująca na zlecenie wykonawcy spina prace i przygotowuje wniosek do wojewody na wydanie zgody na realizację tej inwestycji. To w zasadzie finisz tych prac, jeśli chodzi o wszystkie zezwolenia na przebudowę tej drogi – mówi Tomasz Sobecki, wójt gminy Baboszewo. - Trudno powiedzieć, czy zakładany projekt się zmieni. W ostatnim etapie prac projektowych pojawił się wyraźny sprzeciw części mieszkańców Dłużniewa. Pod petycją, która wpłynęła do urzędu, sprzeciw wobec budowy MOP w tym miejscu wyraziło 70 osób – podaje.

Gmina wystosowała pismo do GDDKiA do Olsztyna z zapytaniem, czy można jeszcze coś zrobić w zatrzymaniu prac w Dłużniewie. W odpowiedzi jednoznacznie stwierdzono, że nic nie może się zmienić w związku z zaawansowanym etapem przedsięwzięcia. Decyzja tym samym oznacza, że część działek zostanie poświęcona pod budowę.

- Ucierpi zwłaszcza jedna rodzina, która straci praktycznie wszystko. Zostanie im tylko budynek, w którym mieszkają. Stracą dobrą ziemię trzeciej klasy, ich życie zostanie wywrócone do góry nogami – podaje przykład wójt Sobecki.

Po petycji, która wyrażała sprzeciw wobec budowy MOP, w międzyczasie pojawiła się też kontrpetycja wystosowana przez właścicieli stacji, w której popiera się powstanie MOP tuż obok stacji paliw w Dłużniewie. Sytuacja stała się więc patowa.

- Ja rozumiem i jedną, i drugą stronę, bo ci przedsiębiorcy też są zainteresowani, aby MOP tam był, aby były z niego zyski – przyznaje Tomasz Sobecki.

Planowo MOP-y miały pojawić się przy stacjach w Dłużniewie i Rybitwach, ale później zespół opiniujący plan stwierdził, iż MOP-ów jest za dużo i zdecydował o wykreśleniu Rybitw. - Przy przebudowie ,,siódemki” oznacza to, że na tę stację nie będzie bezpośredniego zjazdu z trasy nr 7, co może skutkować jej upadkiem – stwierdza wójt baboszewskiej gminy. - W Dłużniewie jest trzecia klasa gruntu i zabudowania, w Rybitwach piasek i nieużytki, więc logiczne wydawało się, żeby połączyć to w całość i optować za przeniesieniem MOP-u do Rybitw – uważa wójt.

- Patrząc realnie, trudno w tej chwili o jakiekolwiek zmiany, choć teoretycznie póki nie ma wydanego zezwolenia na realizację inwestycji przez wojewodę wszystko jest możliwe – zaznacza wójt Tomasz Sobecki.

Dodaje on, że najkorzystniejszą możliwością ze wszystkich byłoby pozostawienie bezpośredniego zjazdu z ,,siódemki” na jedną, czy drugą stację paliw. - Aby wszystkich pogodzić, najlepiej jakby MOP był w Rybitwach, a bezpośredni zjazd z trasy w Dłużniewie. Jednak tak teraz nie można projektować. Zjazd z trasy ekspresowej może być tylko na MOP – kończy wójt Sobecki. (RED)

Komentarze  

#1 -3 Bez obaw
Bez obaw. Byłem w podobnej sytuacji. Dostaną dobre odszkodowanie. Kiedyś płacili nawet i 2 razy tyle za wykup, a teraz jakieś 30% więcej od wartości rynkowej. Bez obaw. Jeszcze będziecie dziękować Bogu ze tak się stało.
2018-03-29 05:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +3 Stefan Pawłowski
odszkodowanie jest tylko rekompensatą utraconych gruntów lub zabudowań ale jest jeszcze pogorszenie funkcjonalności w wyniku zmian organizacji ruchu , braku dostępu lub jego ograniczenia są to bardzo indywidualne sytuacje i problemy poszczególnych osób . Problem leży nie tylko w wysokości odszkodowania i utrudnień lecz w braku rzetelnej informacji która nie dotarła w odpowiednim czasie do zainteresowanych osób, ostatnie okazanie koncepcji przebudowy miało miejsce 2013 lub 2014 roku. Ktoś tu nie wątpliwie zawinił , GDDiA , Urząd Gminy, pytanie pozostawiam zainteresowanym.
2018-03-29 12:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 -4 Interesant
Cytuję Stefan Pawłowski:
odszkodowanie jest tylko rekompensatą utraconych gruntów lub zabudowań ale jest jeszcze pogorszenie funkcjonalności w wyniku zmian organizacji ruchu , braku dostępu lub jego ograniczenia są to bardzo indywidualne sytuacje i problemy poszczególnych osób . Problem leży nie tylko w wysokości odszkodowania i utrudnień lecz w braku rzetelnej informacji która nie dotarła w odpowiednim czasie do zainteresowanych osób, ostatnie okazanie koncepcji przebudowy miało miejsce 2013 lub 2014 roku. Ktoś tu nie wątpliwie zawinił , GDDiA , Urząd Gminy, pytanie pozostawiam zainteresowanym.

Uważam że Pan jest w wielkim błędzie albo robi Pan sobie kampanię przedwyborczą ostrożnie z pomówieniami
2018-03-29 12:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 +4 Stefan Pawłowski
zadałem pytanie a nie pomawiałem. Inwestycja jest na terenie Gminy Baboszewo, dotyczy jej mieszkańców mnie osobiście też, stracę ponad 1 ha ziemi , działki będą o niekorzystnym kształcie to że otrzymam odszkodowanie w wysokości ceny rynkowej wcale mnie nie cieszy.
Jak sądzę reprezentuje Pani/Pan GDDKiA ?
2018-03-29 15:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 -1 Ahaa
Zawsze się znajdzie jakiś pazerny. Nic z tego. Tam już nie ma głupich. A wchodząc na drogę sądową można tylko przegrać i dostać niższe odszkodowanie:) jak stre przysłowie mówi „ chciwy traci dwa razy”
2018-03-29 18:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować