Dzisiaj jest: 16 Lipca 2018 Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy Do końca roku pozostało 169 dni.

piątek 13 lipca

Ten budynek grozi zawaleniem a mieszka tam człowiek!

in Puls Miasta

by Redakcja

Kamienica przy dawnej ulicy 19 Stycznia, w tym przypadku z numerem 27, odstrasza już z daleka. Powybijane szyby w oknach, pokaźnych rozmiarów dziury w dachu, wyrwane kominy, obskrobana elewacja i zwisające cegły, stąd nie dziwi tabliczka na drzwiach wejściowych ostrzegająca, że budynek grozi zawaleniem i zakazuje się przebywania w nim. Okazuje się, co szokujące, że z kamienicy nie…

695 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły

Mieszkańcy Dłużniewa złożyli petycje przeciwko powstaniu Miejsca Obsługi Podróżnych w swojej miejscowości w związku z rozbudową krajowej ,,siódemki”. Obawiają się odebrania im ziemi. W najgorszej sytuacji znaleźli się ludzie z terenów sąsiadujących bezpośrednio ze stacją benzynową, gdzie zlokalizowany miałby być MOP.

- Generalnie jest już bardzo późno na zmiany. Firma projektująca na zlecenie wykonawcy spina prace i przygotowuje wniosek do wojewody na wydanie zgody na realizację tej inwestycji. To w zasadzie finisz tych prac, jeśli chodzi o wszystkie zezwolenia na przebudowę tej drogi – mówi Tomasz Sobecki, wójt gminy Baboszewo. - Trudno powiedzieć, czy zakładany projekt się zmieni. W ostatnim etapie prac projektowych pojawił się wyraźny sprzeciw części mieszkańców Dłużniewa. Pod petycją, która wpłynęła do urzędu, sprzeciw wobec budowy MOP w tym miejscu wyraziło 70 osób – podaje.

Gmina wystosowała pismo do GDDKiA do Olsztyna z zapytaniem, czy można jeszcze coś zrobić w zatrzymaniu prac w Dłużniewie. W odpowiedzi jednoznacznie stwierdzono, że nic nie może się zmienić w związku z zaawansowanym etapem przedsięwzięcia. Decyzja tym samym oznacza, że część działek zostanie poświęcona pod budowę.

- Ucierpi zwłaszcza jedna rodzina, która straci praktycznie wszystko. Zostanie im tylko budynek, w którym mieszkają. Stracą dobrą ziemię trzeciej klasy, ich życie zostanie wywrócone do góry nogami – podaje przykład wójt Sobecki.

Po petycji, która wyrażała sprzeciw wobec budowy MOP, w międzyczasie pojawiła się też kontrpetycja wystosowana przez właścicieli stacji, w której popiera się powstanie MOP tuż obok stacji paliw w Dłużniewie. Sytuacja stała się więc patowa.

- Ja rozumiem i jedną, i drugą stronę, bo ci przedsiębiorcy też są zainteresowani, aby MOP tam był, aby były z niego zyski – przyznaje Tomasz Sobecki.

Planowo MOP-y miały pojawić się przy stacjach w Dłużniewie i Rybitwach, ale później zespół opiniujący plan stwierdził, iż MOP-ów jest za dużo i zdecydował o wykreśleniu Rybitw. - Przy przebudowie ,,siódemki” oznacza to, że na tę stację nie będzie bezpośredniego zjazdu z trasy nr 7, co może skutkować jej upadkiem – stwierdza wójt baboszewskiej gminy. - W Dłużniewie jest trzecia klasa gruntu i zabudowania, w Rybitwach piasek i nieużytki, więc logiczne wydawało się, żeby połączyć to w całość i optować za przeniesieniem MOP-u do Rybitw – uważa wójt.

- Patrząc realnie, trudno w tej chwili o jakiekolwiek zmiany, choć teoretycznie póki nie ma wydanego zezwolenia na realizację inwestycji przez wojewodę wszystko jest możliwe – zaznacza wójt Tomasz Sobecki.

Dodaje on, że najkorzystniejszą możliwością ze wszystkich byłoby pozostawienie bezpośredniego zjazdu z ,,siódemki” na jedną, czy drugą stację paliw. - Aby wszystkich pogodzić, najlepiej jakby MOP był w Rybitwach, a bezpośredni zjazd z trasy w Dłużniewie. Jednak tak teraz nie można projektować. Zjazd z trasy ekspresowej może być tylko na MOP – kończy wójt Sobecki. (RED)

Komentarze  

#1 -3 Bez obaw
Bez obaw. Byłem w podobnej sytuacji. Dostaną dobre odszkodowanie. Kiedyś płacili nawet i 2 razy tyle za wykup, a teraz jakieś 30% więcej od wartości rynkowej. Bez obaw. Jeszcze będziecie dziękować Bogu ze tak się stało.
2018-03-29 05:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +3 Stefan Pawłowski
odszkodowanie jest tylko rekompensatą utraconych gruntów lub zabudowań ale jest jeszcze pogorszenie funkcjonalności w wyniku zmian organizacji ruchu , braku dostępu lub jego ograniczenia są to bardzo indywidualne sytuacje i problemy poszczególnych osób . Problem leży nie tylko w wysokości odszkodowania i utrudnień lecz w braku rzetelnej informacji która nie dotarła w odpowiednim czasie do zainteresowanych osób, ostatnie okazanie koncepcji przebudowy miało miejsce 2013 lub 2014 roku. Ktoś tu nie wątpliwie zawinił , GDDiA , Urząd Gminy, pytanie pozostawiam zainteresowanym.
2018-03-29 12:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 -4 Interesant
Cytuję Stefan Pawłowski:
odszkodowanie jest tylko rekompensatą utraconych gruntów lub zabudowań ale jest jeszcze pogorszenie funkcjonalności w wyniku zmian organizacji ruchu , braku dostępu lub jego ograniczenia są to bardzo indywidualne sytuacje i problemy poszczególnych osób . Problem leży nie tylko w wysokości odszkodowania i utrudnień lecz w braku rzetelnej informacji która nie dotarła w odpowiednim czasie do zainteresowanych osób, ostatnie okazanie koncepcji przebudowy miało miejsce 2013 lub 2014 roku. Ktoś tu nie wątpliwie zawinił , GDDiA , Urząd Gminy, pytanie pozostawiam zainteresowanym.

Uważam że Pan jest w wielkim błędzie albo robi Pan sobie kampanię przedwyborczą ostrożnie z pomówieniami
2018-03-29 12:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 +4 Stefan Pawłowski
zadałem pytanie a nie pomawiałem. Inwestycja jest na terenie Gminy Baboszewo, dotyczy jej mieszkańców mnie osobiście też, stracę ponad 1 ha ziemi , działki będą o niekorzystnym kształcie to że otrzymam odszkodowanie w wysokości ceny rynkowej wcale mnie nie cieszy.
Jak sądzę reprezentuje Pani/Pan GDDKiA ?
2018-03-29 15:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 -1 Ahaa
Zawsze się znajdzie jakiś pazerny. Nic z tego. Tam już nie ma głupich. A wchodząc na drogę sądową można tylko przegrać i dostać niższe odszkodowanie:) jak stre przysłowie mówi „ chciwy traci dwa razy”
2018-03-29 18:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce