Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

575 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Podczas ostatniej sesji rady powiatu radni przyjęli większością głosów uchwałę w sprawie wyrażenia zgody SPZZOZ w Płońsku na ,,ograniczenie działalności, likwidację pięciu komórek organizacyjnych” – pododdziałów i poradni. To sformułowanie zawarte w uchwale, przyznacie, mrożące krew w żyłach, mogło stać się i stało się zarzewiem nerwowej i burzliwej sesyjnej dyskusji. Przeciwni takim decyzjom są radni PiS. Artur Czapliński komentuje dla nas: ,,W środę PSL kolejny raz ograniczył w części działanie płońskiego szpitala. Zamiast dbać o rozwój i poszerzanie funkcji szpitalnych obecna władza powiatowa robi wciąż kroki do tyłu i systematycznie zwija zadania i działalność szpitala”. Zgoła innego zdania są starosta oraz dyrektor powiatowej placówki. Tłumaczą nam, iż uchwała w praktyce nie niesie za sobą jakichkolwiek zagrożeń. - To żadna likwidacja tylko korekta w naszym rejestrze podmiotów leczniczych – uściśla Paweł Obermeyer, studząc emocje.

Piony organizacyjne, o których mowa to: pododdział nefrologiczny, pododdział rehabilitacji kardiologicznej, zespół rehabilitacji domowej, poradnia internistyczna oraz poradnia pediatryczna.

- Te komórki organizacyjne były tylko i wyłącznie na papierze, w dokumentach, one nie działały formalnie. Chodziło o doprowadzenie zgodności statutu ze stanem faktycznym – mówi starosta Andrzej Stolpa. - Nie ma żadnej likwidacji tylko wykreśla się to czego nie ma – kontynuuje szef powiatu. - Nawet gdyby takie pododdziały pootwierać, to trzeba pamiętać, że szpital nie jest z gumy. Trzeba byłoby zabrać jakieś łóżka, czy powierzchnie innych oddziałów. Po drugi konieczne byłoby pozyskanie kontraktu z NFZ, co nie jest takie oczywiste i proste. A po trzecie to trzeba mieć jeszcze lekarzy – wybiega w przyszłość starosta Stolpa. - Żadne łóżko szpitalne nie znika, żaden pododdział, który funkcjonował nie znika. Znikają za to te komórki organizacyjne, które były tylko na papierze i de facto nie istniały – powtarza.

Powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgadzają się z decyzją władz. Ich te wyjaśnienia nie przekonują. - Tłumaczenie jest takie, że to formalność, ale od pacjentów dochodzą do nas inne sygnały. I ja się pytam, czy mieszkańcom powiatu płońskiego nie przydałyby się kasowane poradnie nefrologiczna, albo rehabilitacja kardiologiczna? Bardzo łatwo jest burzyć i likwidować. A w samorządzie dużo trudniej jest później cokolwiek zbudować czy stworzyć – uważa radny Artur Czapliński. - Wcześniej oddano należący do szpitala ośrodek zdrowia w Baboszewie i oddział rehabilitacji w Raciążu. Nie wiem dokąd taka droga nas zaprowadzi. I cały czas się mówi, żeby nie pytać, nie interesować się, bo ważna jest dobra atmosfera i dobre samopoczucie lekarzy. A każdą wątpliwość czy sprzeciw nazywa się polityką, albo chęcią medialnej promocji. Dla mnie jednak ważniejsze są sprawy płońskich pacjentów i nadal będę występował w ich imieniu. Bo szpital nie należy do polityków, ale do 90 tysięcy mieszkańców powiatu – kontynuuje. - Jako radni Prawa i Sprawiedliwości na początku tej kadencji samorządu przedstawiliśmy naszą koncepcję poprawy finansów i działania płońskiego szpitala. Nasz projekt jest wciąż aktualny i opiera się na utworzeniu przy szpitalu POZ, powołania rzecznika praw pacjentów oraz utworzenia gminnego funduszu pomocy szpitalowi działającego na zasadach solidarności lokalnej. Te propozycje wymagają wizji i odwagi. Zamiast tego teraz woli się ograniczać i kasować funkcje szpitalne i ogłaszać, że na nic nie ma pieniędzy. Tylko to nie jest prawda. Bo pieniądze są, tylko obecne władze nie potrafią po nie sięgać. I dlatego mamy to co mamy – kończy.

Dyrektor Paweł Obermeyer mówi redakcji PwS, iż wystąpił z wnioskiem do Zarządu Powiatu o korektę rejestrów podmiotów leczniczych, które spisane są u wojewody mazowieckiego. - Nieco zamieszania do całej sytuacji wprowadził tytuł uchwały – to nie likwidacja a korekta w naszym rejestrze – przyznaje. Podaje przykład poradni pediatrycznej i internistycznej, które zostały zarejestrowane, bo zgodnie z ustawą miały ukazać się w sieci szpitali. - Ostatecznie okazało się, że w sieci ma zostać tylko poradnia anestezjologiczna, dlatego zdecydowaliśmy o wykreśleniu zapisów o wymienionych poradniach – tłumaczy szef SPZZOZ w Płońsku. - Nowe dyrektor wydziału zdrowia bardzo skrupulatnie podchodzi do spraw rejestru. Obawiałem się, że jak nas ktoś skontroluje w tej chwili, to może się okazać, że mamy nieistniejące, wiszące komórki, które nie funkcjonują, i na które nigdy nie było kontraktu. Jeżeli wojewoda coś takiego by wykrył, to oprócz kary finansowej, mamy trzyletni zakaz w zakresie rejestracji takich pododdziałów. A nie wiemy, czy za pół roku jednak się nie okaże, że któryś z tych pododdziałów będzie potrzebny. Wtedy mając zgodę rady społecznej szpitala, będziemy mogli bez kłopotów taką komórkę zarejestrować – kontynuuje. - Ja tej uchwały nie przygotowywałem. Jej treść napisałbym inaczej. Jestem chyba ostatnim człowiekiem, który w naszym szpitalu chciałby coś likwidować - kończy Paweł Obermeyer.

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 +2 chanel
Nie atakujcue obecnego szefa szpitala. Tyle co zostało zrobione w zakresie dobrych zmian w kadrze medycznej nikt wczesniej nie dokonał.
2018-02-03 19:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +5 Paweł
O, widzę że radni jedynie słusznej partii politycznej już zaczęli kampanię przedwyborczą . To już kolejna akcja w ostatnim czasie panów pseudo radnych pisu żeby dorwać się do władzy w naszym powiecie. Potrafią tylko oskarżać , a sami nie mają pojęcia o rządzeniu .... Ale koryto już im pachnie ( Mam nadzieję że nigdy to się nie stanie , chyba że nastąpi fałszerstwo wyborcze co przy nowej ustawie jest bardzo możliwe )
2018-02-04 20:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 -1 A
Cieszmy się,że mamy szpital. Wiele jeszcze do zrobienia, ale tego co przez lata zniszczono za poprzedniego dyrektora tak szybko nowy nie naprawi. Dalej jest byle jak na SORze, interna to koszmar dla pacjentów, chirurgia też w podejściu do pacjenta pozostawia wiele do życzenia. Jedynie dobre słowo można rzec o położniczo-ginekologicznym oddz. Wszystkim należy życzyć zdrowia i czekać na dalsze działania obecnego dyrektora. Miejmy nadzieję,że tak jak mówił-pacjent jest najważniejszy-tak dla naszego dobra będzie działał. Tego życzę Jemu i Nam .
2018-02-06 10:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +2 z interny
Na oddziale internistycznym bardzo się poprawiło! ciągle ataki na szpital są naprawdę nieuzasadnione...
2018-02-06 17:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +1 Jeremi
A ja ostatnio słyszę pochlebne opinie na temat płońsku ego szpitala. Należą się duże brawa dla Dyrektora. A krytyka to musi być uzasadniona, a nie tak dla zasady.
2018-02-21 06:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować