Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

575 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

W środę w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Wkrze i Sonie w gminach Joniec, Nowe Miasto i Sochocin wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatu płońskiego. Dzisiaj najgorsza sytuacja panowała w miejscowościach z terenu sochocińskiego. Zwołano gminny sztab kryzysowy, odbyła się burzliwa narada, a zaraz po niej udano się na rekonesans obszarów najbardziej zagrożonych.

W rozpoznaniu brały udział służby wojskowe z Ciechanowa, miejscowi strażacy, policja, sołtysi, gminne władze oraz okoliczni mieszkańcy.

Gminny zespół zarządzania kryzysowego obserwował sytuację m.in. w pobliskim Gutarzewie, także w miejscu elektrowni wodnej. Pojawiły się duże zastrzeżenia, co do czasu otwarcia zapór, nie zrobiono tego przed odwilżą. Opóźnienie w takiej sytuacji ma opłakane skutki. - W związku z działaniem elektrowni poziom wód jest podniesiony. Przed elektrownią do Wkry wpada przecież jeszcze Łydynia. Rok 2017 był wyjątkowo mokry. Ziemia jest tak nasycona wodą, że nie jest jej w stanie wchłonąć – mówi Barbara Borzęcka, sołtys wsi Gutarzewo.

Strażacy, jak sami przyznają, co dwie, trzy godziny, wspólnie z pracownikami urzędu, monitorują stan wody i są w stałej gotowości. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest w kontakcie z 90-letnią mieszkanką Gutarzewa, która mieszka w domu za lasem. Prowadzi tam tylko jedna droga, już zresztą częściowo zalana.

- Tu nie mamy jeszcze do czynienia z zagrożeniem powodziowym. To są typowe podtopienia spowodowane przez roztapiający się śnieg i intensywne opady deszczu – uspokaja wójt Andrzej Romatowski. - Na całej długości Wkry występują stany wysokie wody, które są na pograniczu stanów alarmowych – dodaje Zenon Sobejko, były pracownik gminy z wydziału zarządzania kryzysowego. Nie zanosi się, aby sytuacja jeszcze się pogarszała. Prognozy mówią, że deszcz powinien przestać padać – dodaje.

Gminny zespół zarządzania kryzysowego ustalił, iż najgorsza sytuacja panuje we wspomnianym Gutarzewie oraz we wsi Baraki. Utrzymane zostało pogotowie przeciwpowodziowe. Sytuacja ma być na bieżąco monitorowana. Urząd jest w kontakcie z sołtysami, którzy są zobowiązani do informowania mieszkańców o wszelkich uzgodnieniach. W gotowości pozostają wszystkie jednostki gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Urząd pozostaje w kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Ciechanowie. Przewidziano całodobowe dyżury: od godziny 8-16 w razie zagrożenia dzwońcie do gminnego punktu kontaktowego: 23 661 80 01. Po 16 kontaktujcie się z Katarzyną Jasińską z GZZK: 505 245 686.

Jak wygląda sytuacja w gminie Joniec? - U nas jest dużo wody, ale wszystko jest pod kontrolą. Nikt nie został zalany. Osoby mieszkające na stałe, które były w latach ubiegłych zalewane, na bieżąco odwiedzamy – przyznawał ok. 14 wójt Marek Czerniakowski, który był akurat nad Wkrą, kiedy do niego dzwoniliśmy. - Od rana nic się nie zmieniło, a od wczoraj poziom wody podniósł się może z 10 centymetrów. Gminny sztab kryzysowy cały czas nadzoruje sytuację.

Co z Soną? - U nas poziom wody systematycznie spada. Jest bezpiecznie i spokojnie. Dzięki podwyższeniu terenu przy zalewie z jednej i z drugiej strony ludzie są zabezpieczeni – zakomunikował wójt Sławomir Zalewski. (DT)

Komentarze  

#1 +2 Ona
Trzeba było nie wydawać zgody na taką głupotę. Kosztem czyjejś prywatnej korzyści, pozwolono zmienić tak piękne miejsce. O zalanych łąkach nie wspomnę, bo nawet właściciele nie mogą domagać się żadnego zadośćuczynienia. Ale pieniądz robi swoje. A szkoda.
2018-02-01 20:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +2 Mieszkaniec
Jeszcze kilka elektrowni wodnych w gminie wybudować. A i koniecznie wyasfaltować do nich drogi. Mieszkańcy dziękują i proszą o więcej takich inwestycji.
2018-02-01 21:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +2 zdziwieni ?
Piętrzyć wodę na potęgę !
2018-02-01 21:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 0 Matt
Sprawa jest prosta tylko potrzeba zewnętrznych środków. Dopóki w górnej czesci rzeki Wkry nikt nie pomysli o zbiornikach retencyjnych, dopoki pomiedzy Gutarzewem a Drozdzynem rzeka nie bedzie "wyczyszczona" czyli usuwanie krzewow i zarosli oraz odmulanie dna to niestety będą co roku takie skutki jak po kazdych roztopach czy dłuższych ulewach.
2018-02-03 10:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować