Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1531 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Drugi raz mieszkańcy gminy Czerwińsk nad Wisłą przeżyli święto Trzech Króli orszakowym zwyczajem. I tym razem środkiem transportu magów do betlejemskiego żłóbka stały się pojazdy rolnicze. 

Czerwińsk wpisał się na listę 26 miejscowości w diecezji płockiej, które 6 stycznia organizowały Orszak Trzech Króli. Podążano z hasłem "Bóg jest dla wszystkich, wszyscy do stajenki ze św. Stanisławem Kostką", nawiązując do rozpoczęcia w naszej diecezji Roku Świętego Stanisława Kostki.

Wydarzenie rozpoczęło się na placu Gminnego Zespołu Szkół, skąd do czerwińskiej Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny wyruszył imponującej długości orszak. Za kierownicami ciągników siedzieli miejscowi rolnicy: zielony - Melchior - Przemysław Kaniewski z Garwolewa, niebieski - Baltazar - Janusz Zawadzki z Komsina oraz czerwony - Kacper - Dariusz Januszewski z Janikowa. Tyle treści, mamy dla Was jeszcze zdjęcia z królewskiego orszaku w malowniczym Czerwińsku. (RED)

Może Cię także zainteresować