Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1553 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Trzeci rok z rzędu z kościoła pw. św. Wojciecha w Raciążu setki mieszkańców przemaszerowały w orszaku Trzech Króli do rynku miasta. Wcześniej odbyły się jasełka, przypominające, że rodzina i wiara są ważne nie tylko w okresie świątecznym.

Tegoroczne obchody święta Objawienia Pańskiego rozpoczęły się w Raciążu Mszą św. Chwile po nabożeństwie grupa młodzieży ukazała historię polskiej rodziny, zakończoną pozytywnym przesłaniem. Przypomniano o wartościach rodzinnych, miłości oraz sprawach ważnych i najważniejszych.

Za orszakiem Trzech Króli powędrowali uczniowie w czerwonych pelerynach oraz w złotych koronach na głowach, jak i w strojach aniołków, a za nimi mieszkańcy Raciąża i okolic. W szopce ustawionej naprzeciwko ratusza Mędrcy złożyli pokłon narodzonemu Jezusowi Chrystusowi, składając mu dary. Chwilę potem zaśpiewano najpopularniejsze kolędy. (RED)

Może Cię także zainteresować