Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1511 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W przyszłym roku w Nowym Mieście rozpocznie się realizacja jednego z największych zadań w ostatnich latach. Chodzi o budowę oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji sanitarnej. Gminie udało się pozyskać sowite dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia, które wyniesie 11 mln 300 tys. zł! Planowany całkowity koszt projektu to 21 839 999,99 zł.

- Kanalizacja będzie tworzona w Nowym Mieście. Innych miejscowości nie mogliśmy włączyć do projektu, ponieważ gęstość zaludnienia byłaby za mała przy tym dofinansowaniu, a to będzie jednym z największych uzyskanych w naszym regionie. Jesteśmy jeszcze przed podpisaniem umowy i przed rozmowami z wykonawcą, ale wydaje mi się, że prace powinny ruszyć w marcu przyszłego roku – mówi Sławomir Zalewski, wójt gminy Nowe Miasto.

Wykonawcą prac związanych z mechaniczno-biologiczną oczyszczalnią ścieków będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Montażowe Montech z Łuszczowa, natomiast drugi przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wyłonił firmę Ismont z Mławy. Cała inwestycja podzielona będzie na dwa zadania. W ramach jednego z nich jest stworzenie oczyszczalni ścieków działającej w oparciu o nitryfikująco-denitryfikujący osad czynny z tlenową stabilizacją osadu. Do ciągu technologicznego dopływać będą m. in: ścieki sanitarne z terenu gminy, ścieki ze zbiorników bezodpływowych dowożone transportem, czy ścieki z usług i wody popłuczne ze stacji uzdatniania wody.

Celem inwestycji jest zwiększenie liczby ludności korzystającej z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków komunalnych, zapewniającego podwyższone usuwanie biogenów. Dodatkowo priorytetem jest zapewnienie oraz dostosowanie systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Nowe Miasto do wymogów prawa polskiego oraz unijnego, a także wyeliminowanie zagrożeń dla zasobów naturalnych – głównie wodnych. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się również do podniesienia standardu i komfortu życia mieszkańców gminy zamieszkałych na obszarze realizacji projektu. (DRED)

Może Cię także zainteresować