Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Gmina Sochocin w ostatnich tygodniach ze względu na zaplanowane prace inwestycyjne była rozkopana w różnych miejscowościach.

- Udało nam się zakończyć inwestycje związane z asfaltowaniem dróg na odcinku Ślepowrony-Niewikla, Gutarzewie do mostu oraz w Wierzbówcu. Udało się zrealizować 75 proc. dróg w ostatnich trzech latach. A przed nami kolejne renowacje, w tym jedna bardzo duża, dotycząca budowy ronda w Sochocinie. Na szczęście prace wykonane zostaną z funduszy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział Andrzej Romatowski, wójt gminy Sochocin.

Roboty odbędą się w trzech etapach. Najpierw w planach jest stworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Ciechanowskiej i Szkolnej. Następnie powstaną chodniki przy drodze krajowej nr 50 w kierunku do Płońska, na odcinku od ronda do cmentarza oraz w trzecim etapie do skrzyżowania z drogą prowadzącą na Koliszewo.

Inwestycje w gminie Sochocin ucieszą również pieszych, gdyż przy drodze powstaną chodniki (foto: DRED)

- Największą zaletą tego projektu jest bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, którzy do tej pory na tym odcinku drogi szli poboczem lub jezdnią. Chodnik wyłożony będzie kostką i będzie miał około trzech metrów szerokości. Przypomnę, że w ramach zwiększenia zadań w tym projekcie powstanie dokumentacja na budowę zatok autobusowych w miejscowościach: Ciemniewo, Biele wraz z budową chodników z oświetleniem. Tworzone są projekty na drogi w Milewie, Żelechach i Drożdżynie - wymienia wójt Romatowski. Cała inwestycja w Sochocinie ma kosztować ponad 3 mln zł.

Zakończyła się również inwestycja związana z przebudową drogi gminnej w miejscowości Kępa. W wyniku prac powstała droga o nawierzchni asfaltowej o łącznej długości 1705 metrów. Łącznie zadanie kosztowało 309 995,55 zł brutto i wykonane zostało w 100 proc. z funduszy gminy. (RED)

Może Cię także zainteresować