Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, iż w związku z wykryciem kolejnych dzików zarażonych wirusem Afrykańskiego pomoru świń w centralnej części województwa mazowieckiego, apeluję o niewyrzucanie żywności i odpadów kuchennych w miejsca potencjalnie dostępne dla dzików. Nie ma na razie bezpośredniego zagrożenia w naszym powiecie, ale lekarze weterynarii wolą dmuchać na zimne.

Na sesji rady gminy w Załuskach Lech Chybała, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płońsku, mówił o potencjalnym zagrożeniu, jakie może nieść wirus.

- 8 grudnia w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej została opublikowana decyzja, na mocy której dwie gminy - Czerwińsk i Załuski - zostały włączone do obszaru ochronnego związanego z Afrykańskim pomorem świń. W związku z tym nakłada to na nas obowiązki związane z poinformowaniem hodowców świń o ewentualnym niebezpieczeństwie - mówił Lech Chybała. - Wirus nie ma wpływu na ludzi, ale szybko przenosi się pośród zwierząt, co powoduje duże straty ekonomiczne. Będziemy rozpowszechniać ulotki informacyjne, aby pomóc w zachowaniu bezpieczeństwo zwierząt. Proszę wszystkich o informacje do powiatowego punktu weterynaryjnego w sytuacji, gdy znaleziona zostanie padła świnia lub dzik. Dla dobra producentów i konsumentów jest to bardzo ważne - dodawał Lekarz Weterynarii.

W przypadku zagrożenia zakaźną chorobą wirusową wszystkie sztuki w stadzie są zabijane dla uniknięcia epidemii, co często powoduje ogromne straty dla hodowców. (RED)

Może Cię także zainteresować