Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2018 Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Do końca roku pozostało 251 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

563 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po raz siódmy.

Jeszcze przed pierwszą gwiazdką ludzie biedni, chorzy i samotni otrzymali szlachetne paczki. Płoński sztab wespół ze wspaniałymi darczyńcami ruszył na pomoc rodzinom z miasta Płońska oraz okolicznych gmin w powiecie. W tym roku płońska akcja wyszła poza naszą okolicę, gdyż trafiła również do Bulkowa i Zakroczymia.

Od piątku w magazynie zlokalizowanym tym razem w sali konferencyjnej płońskiego urzędu gminy, 32 wolontariuszy, wspieranych przez bardzo zaangażowanych kilkunastu osadzonych z miejscowego aresztu śledczego, strzelców, strażaków oraz kandydatów do bierzmowania z parafii pw. św. M. Archanioła, z hasłem na koszulkach ,,Lubię ludzi”, przystąpiło do tej jakże szczytnej, charytatywnej inicjatywy, która od lat udowadnia, że jednak można przenosić góry.

- Tak bardzo nakręca mnie ten finał. Te spotkania z darczyńcami, a potem z potrzebującymi rodzinami. Uśmiech a czasami i łzy wzruszenia nie schodzą nam z twarzy. Nie ma mowy o zmęczeniu – mówi Ania Brzostek, liderka płońskiego rejonu ,,SzP”. - Prawdziwy wolontariusz daje komuś, ale również zyskuje coś dla siebie. Może odkryć w sobie mocne i słabsze strony, może pokonywać bariery. ,,Paczka” i mnie w jakimś stopniu ukształtowała. Nauczyłam się odróżniać, gdzie pomoc jest naprawdę potrzebna, a gdzie jesteśmy manipulowani – kontynuuje.

W tym roku płońska ekipa Szlachetnej Paczki odwiedziła ponad 100 rodzin i połowa z nich została z różnych przyczyn wyeliminowana. - Chcemy pomagać tym, którzy faktycznie skorzystają i ta ,,paczka” ich wzmocni. W tej akcji jest wszystko konkretne, ułożone i zaplanowane, tu nie ma przypadku. Przez te wszystkie lata stawaliśmy się marką z prawdziwego zdarzenia – dodaje Ania, wspominając o tegorocznym darczyńcy, który jedną z rodzin obdarował ,,paczką” za ponad 20 tys. zł, co w praktyce przełożyło się na wyposażenie prawie całego mieszkania. Dodatkowo przeznaczył też 5 tys. zł na rehabilitację chorego dziecka. - Czujemy się odpowiedzialni za te rodziny, które włączamy, ale także jesteśmy odpowiedzialni przed tymi wszystkimi darczyńcami, fundującymi tak drogie przecież rzeczy, stąd staramy się właściwie dobierać rodziny znajdujące się w potrzebie. Bazujemy na zaufaniu – przyznaje liderka płońskiego sztabu.

Jak dowiedzieliśmy się, w tym roku wprowadzono nowość do projektu, a chodzi mianowicie o to, aby każdy wolontariusz po finale spotkał się minimum dwukrotnie z rodziną, która otrzymała pomoc materialną. - Czasami warto jechać jeszcze raz i dać tego jeszcze jednego przysłowiowego kopa, ten impuls do działania, aby nie skończyło się to tylko na pozostawieniu paczek. To ma być mądra pomoc – ocenia Brzostek.

Jest jeszcze jedna znacząca zmiana w całej akcji. Program ,,500 plus” sprawił, że w tym roku dużo mniej jest rodzin z dziećmi, a jeszcze do niedawna tendencja była odwrotna. - Teraz mamy samodzielnych rodziców – ojca samotnie wychowującego dziecko, matkę, której mąż popełnił samobójstwo oraz rodziny, gdzie jest choroba i niepełnosprawność – wymienia Ania Brzostek.

Te nadchodzące święta będą inne, lepsze, weselsze, szczęśliwsze dla 64 rodzin zakwalifikowanych do pomocy przez płońską drużynę Szlachetnej Paczki. To rekordowa liczba w porównaniu do lat ubiegłych. I za to chwała wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie! 

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 +3 ultras
Oczywiście szacunek dla wolontariuszy, ale warto i trzeba wspomnieć o tej młodzieży, która zorganizowała w swoich środowiskach zbiórkę środków pieniężnych, zakupiła towar i poświęciła swój czas. To są Ci, których nie widać na zdjęciach, a bez których Szlachetna Paczka nie doszła by do skutku.
2017-12-11 09:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +1 AB
W artykule jest mowa zarówno o Wolontariuszach prowadzących Rodziny jak i o Darczyńcach, którzy przygotowywali Szlachetne Paczki. Nie sposób wymienić wszystkich, ale z całą pewnością wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji należą się podziękowania. Mam nadzieję, że każdy zaangażowany w projekt dając coś innym, otrzymał w zamian coś dla siebie. Pozdrawiam serdecznie, AB
2017-12-18 13:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować