Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

721 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Zima uderzyła na dobre i ...na złe w czwartek. Dziś starostwo wysłało komunikat dotyczący zimowego utrzymania dróg powiatowych. Warto się z nim zapoznać.

Podczas zimowego utrzymania dróg 2017/2018 dyżury będą pełnić kierownicy poszczególnych Obwodów Drogowych w Płońsku i w Raciążu oraz inni wyznaczeni pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku.

W pierwszej kolejności odśnieżane są ulice powiatowe w mieście Płońsku i Raciążu oraz w terenie pozamiejskim drogi: Ojrzeń - Nowe Miasto, Płońsk - Raciąż.

Wyżej wymienione drogi zostały przyporządkowane do 4 standardu zimowego utrzymania dróg. W ramach tego standardu uszorstniona będzie nawierzchnia na ulicach w mieście Płońsk i Raciąż, na drodze Płońsk – Raciąż, w Baboszewie i Mystkowie, na skrzyżowaniu z linią kolejową oraz w miejscach z ograniczeniem prędkości, a także na drodze Ojrzeń - Nowe Miasto i w Nowym Mieście.

Pozostałe drogi powiatowe utrzymywane będą w przejezdności, a jezdnia będzie posypywana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.
Do dyspozycji poszczególnych Obwodów Drogowych są:
- posypywarko- piaskarki z pługami odśnieżnymi,
- samochodowe pługi odśnieżne,
- ciągnikowe pługi odśnieżne,
- koparko-ładowarki samowyładowcze.
W miejscach trudno dostępnych odśnieżanie będzie się odbywać ręcznie.

Prace zimowego utrzymania dróg w poszczególnych obwodach będą wykonywać pracownicy /kierowcy, operatorzy, robotnicy/ zatrudnieni w PZD oraz pracownicy zatrudnieni na sprzęcie wynajmowanym.

Kierowanie pracami zimowego utrzymania i nadzór nad nimi wykonywane będą zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem:
- w dni powszechne w godz. 4:00 - 7:00
- w godz. 7:00 - 15:00 kierowaniem prac zimowego utrzymania zajmować się będą pracownicy obwodów w ramach zadanych obowiązków służbowych.
- w dni ustawowo wolne od pracy zimowe utrzymanie dróg będzie prowadzone w godzinach 4:00 - 12:00 z możliwością przedłużenia o czas podjęcia i wykonywania akcji zimowej. (za info Starostwo Powiatowe w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować