Dzisiaj jest: 21 Maja 2018 Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin Do końca roku pozostało 225 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

624 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły

Zima uderzyła na dobre i ...na złe w czwartek. Dziś starostwo wysłało komunikat dotyczący zimowego utrzymania dróg powiatowych. Warto się z nim zapoznać.

Podczas zimowego utrzymania dróg 2017/2018 dyżury będą pełnić kierownicy poszczególnych Obwodów Drogowych w Płońsku i w Raciążu oraz inni wyznaczeni pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku.

W pierwszej kolejności odśnieżane są ulice powiatowe w mieście Płońsku i Raciążu oraz w terenie pozamiejskim drogi: Ojrzeń - Nowe Miasto, Płońsk - Raciąż.

Wyżej wymienione drogi zostały przyporządkowane do 4 standardu zimowego utrzymania dróg. W ramach tego standardu uszorstniona będzie nawierzchnia na ulicach w mieście Płońsk i Raciąż, na drodze Płońsk – Raciąż, w Baboszewie i Mystkowie, na skrzyżowaniu z linią kolejową oraz w miejscach z ograniczeniem prędkości, a także na drodze Ojrzeń - Nowe Miasto i w Nowym Mieście.

Pozostałe drogi powiatowe utrzymywane będą w przejezdności, a jezdnia będzie posypywana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.
Do dyspozycji poszczególnych Obwodów Drogowych są:
- posypywarko- piaskarki z pługami odśnieżnymi,
- samochodowe pługi odśnieżne,
- ciągnikowe pługi odśnieżne,
- koparko-ładowarki samowyładowcze.
W miejscach trudno dostępnych odśnieżanie będzie się odbywać ręcznie.

Prace zimowego utrzymania dróg w poszczególnych obwodach będą wykonywać pracownicy /kierowcy, operatorzy, robotnicy/ zatrudnieni w PZD oraz pracownicy zatrudnieni na sprzęcie wynajmowanym.

Kierowanie pracami zimowego utrzymania i nadzór nad nimi wykonywane będą zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem:
- w dni powszechne w godz. 4:00 - 7:00
- w godz. 7:00 - 15:00 kierowaniem prac zimowego utrzymania zajmować się będą pracownicy obwodów w ramach zadanych obowiązków służbowych.
- w dni ustawowo wolne od pracy zimowe utrzymanie dróg będzie prowadzone w godzinach 4:00 - 12:00 z możliwością przedłużenia o czas podjęcia i wykonywania akcji zimowej. (za info Starostwo Powiatowe w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować