Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

To był wyjątkowy ostatni dzień listopada dla siedmiu małżeństw z terenu gminy Załuski. Przeżyli ze sobą pół wieku, a jedna z par może pochwalić się już 60-letnim stażem wspólnego życia.

W restauracji ,,Gościniec pod Różą” szanownych jubilatów powitała Ewa Siwek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Załuskach.

- A może rzeczywiście wszystko nam się przyśniło. Stangret, kareta, wieczór, mój frak, twój tren i nasze życie twarde i słodkie jak sen… - te słowa z wiersza Gałczyńskiego kierowała do bohaterów kierownik USC. - Czyż słowa te nie są odzwierciedleniem wzajemnego zrozumienia, ufności, szczerej miłości, które pomogły zdecydowanie iść przez życie? A były w nim nieraz chwile mniej radosne, były także chwile ciężkie. Pokonaliście je. Jestem szczęśliwa, że mogę powiedzieć, iż wasze małżeństwo jest pięknym przykładem dla innych. Za to należy wam się jedno słowo – dziękuję.

W imieniu wojewody oraz administracji rządowej najlepsze życzenia złożył jubilatom Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. - Wasze słowo jest cenniejsze niż złoto, na waszym słowie można polegać. Dajecie przykład, że można być wiernym swoim słowo i wartościom, które się zadeklarowało – mówił. Do życzeń przyłączał się również Edward Aleksandrowski, reprezentujący gminny samorząd.

Ceremonię wręczenia prezydenckich medali za długoletnie pożycie małżeńskie rozpoczęto od państwa Krystyny i Eugeniusza Scelinów z Przyborowic Dolnych, którzy świętują diamentowe gody. Zapytaliśmy ich o receptę na udane małżeństwo.

- Trzeba być cierpliwym, jedno drugiemu musi ustąpić. Kompromis jest bardzo ważny – przyznawała pani Krystyna. - Nie gniewamy się wcale na siebie i nie kłócimy, bo co ma się powiedzieć to się powie wprost. I tak całe życie jest u nas fajnie – dodawała z uśmiechem. Z kolei pan Eugeniusz wspominał wydarzenie, od którego wszystko się zaczęło. Obydwoje mieli po 19 lat, kiedy stanęli na ślubnym kobiercu. Był wyraźnie wzruszony i nie spodziewał się, że gmina przygotuje dla nich taka oprawę małżeńskiego jubileuszu.

Parami małżeńskimi, które świętują złote gody, są natomiast: Zofia i Roman Cendrowscy z Przyborowic Dolnych, Barbara i Jan Wiśniewscy ze Smulsk, Stanisława i Tadeusz Szymczakowie z Naborówca, Barbara i Jan Pakulscy ze Zdunowa, Anna i Józef Truszkowscy z Korycisk oraz Marianna i Rajmund Samulewiczowie z Nowych Wrońsk.

Wszystkim Państwu, redakcja ,,Płońsk w Sieci” życzy wiele, wiele zdrowia na kolejne lata małżeństwa. (DT)

Komentarze  

#1 0 Joanna
Znam malzenstwo z Zaborowa gm Naruszewo ktorzy niedawo obchodzili 50 ROCZNOE SLUBU. HALINA I STEFAN CZARNECCY.Nikt im nie gratulowal prucz rodziny .Gdzie mozna zglosic ich .To piekne przezyc lyle lat z jedna osoba.
2017-12-01 10:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować