Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

To był wyjątkowy ostatni dzień listopada dla siedmiu małżeństw z terenu gminy Załuski. Przeżyli ze sobą pół wieku, a jedna z par może pochwalić się już 60-letnim stażem wspólnego życia.

W restauracji ,,Gościniec pod Różą” szanownych jubilatów powitała Ewa Siwek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Załuskach.

- A może rzeczywiście wszystko nam się przyśniło. Stangret, kareta, wieczór, mój frak, twój tren i nasze życie twarde i słodkie jak sen… - te słowa z wiersza Gałczyńskiego kierowała do bohaterów kierownik USC. - Czyż słowa te nie są odzwierciedleniem wzajemnego zrozumienia, ufności, szczerej miłości, które pomogły zdecydowanie iść przez życie? A były w nim nieraz chwile mniej radosne, były także chwile ciężkie. Pokonaliście je. Jestem szczęśliwa, że mogę powiedzieć, iż wasze małżeństwo jest pięknym przykładem dla innych. Za to należy wam się jedno słowo – dziękuję.

W imieniu wojewody oraz administracji rządowej najlepsze życzenia złożył jubilatom Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. - Wasze słowo jest cenniejsze niż złoto, na waszym słowie można polegać. Dajecie przykład, że można być wiernym swoim słowo i wartościom, które się zadeklarowało – mówił. Do życzeń przyłączał się również Edward Aleksandrowski, reprezentujący gminny samorząd.

Ceremonię wręczenia prezydenckich medali za długoletnie pożycie małżeńskie rozpoczęto od państwa Krystyny i Eugeniusza Scelinów z Przyborowic Dolnych, którzy świętują diamentowe gody. Zapytaliśmy ich o receptę na udane małżeństwo.

- Trzeba być cierpliwym, jedno drugiemu musi ustąpić. Kompromis jest bardzo ważny – przyznawała pani Krystyna. - Nie gniewamy się wcale na siebie i nie kłócimy, bo co ma się powiedzieć to się powie wprost. I tak całe życie jest u nas fajnie – dodawała z uśmiechem. Z kolei pan Eugeniusz wspominał wydarzenie, od którego wszystko się zaczęło. Obydwoje mieli po 19 lat, kiedy stanęli na ślubnym kobiercu. Był wyraźnie wzruszony i nie spodziewał się, że gmina przygotuje dla nich taka oprawę małżeńskiego jubileuszu.

Parami małżeńskimi, które świętują złote gody, są natomiast: Zofia i Roman Cendrowscy z Przyborowic Dolnych, Barbara i Jan Wiśniewscy ze Smulsk, Stanisława i Tadeusz Szymczakowie z Naborówca, Barbara i Jan Pakulscy ze Zdunowa, Anna i Józef Truszkowscy z Korycisk oraz Marianna i Rajmund Samulewiczowie z Nowych Wrońsk.

Wszystkim Państwu, redakcja ,,Płońsk w Sieci” życzy wiele, wiele zdrowia na kolejne lata małżeństwa. (DT)

Komentarze  

#1 0 Joanna
Znam malzenstwo z Zaborowa gm Naruszewo ktorzy niedawo obchodzili 50 ROCZNOE SLUBU. HALINA I STEFAN CZARNECCY.Nikt im nie gratulowal prucz rodziny .Gdzie mozna zglosic ich .To piekne przezyc lyle lat z jedna osoba.
2017-12-01 10:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować