Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

165 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

To był wyjątkowy ostatni dzień listopada dla siedmiu małżeństw z terenu gminy Załuski. Przeżyli ze sobą pół wieku, a jedna z par może pochwalić się już 60-letnim stażem wspólnego życia.

W restauracji ,,Gościniec pod Różą” szanownych jubilatów powitała Ewa Siwek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Załuskach.

- A może rzeczywiście wszystko nam się przyśniło. Stangret, kareta, wieczór, mój frak, twój tren i nasze życie twarde i słodkie jak sen… - te słowa z wiersza Gałczyńskiego kierowała do bohaterów kierownik USC. - Czyż słowa te nie są odzwierciedleniem wzajemnego zrozumienia, ufności, szczerej miłości, które pomogły zdecydowanie iść przez życie? A były w nim nieraz chwile mniej radosne, były także chwile ciężkie. Pokonaliście je. Jestem szczęśliwa, że mogę powiedzieć, iż wasze małżeństwo jest pięknym przykładem dla innych. Za to należy wam się jedno słowo – dziękuję.

W imieniu wojewody oraz administracji rządowej najlepsze życzenia złożył jubilatom Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. - Wasze słowo jest cenniejsze niż złoto, na waszym słowie można polegać. Dajecie przykład, że można być wiernym swoim słowo i wartościom, które się zadeklarowało – mówił. Do życzeń przyłączał się również Edward Aleksandrowski, reprezentujący gminny samorząd.

Ceremonię wręczenia prezydenckich medali za długoletnie pożycie małżeńskie rozpoczęto od państwa Krystyny i Eugeniusza Scelinów z Przyborowic Dolnych, którzy świętują diamentowe gody. Zapytaliśmy ich o receptę na udane małżeństwo.

- Trzeba być cierpliwym, jedno drugiemu musi ustąpić. Kompromis jest bardzo ważny – przyznawała pani Krystyna. - Nie gniewamy się wcale na siebie i nie kłócimy, bo co ma się powiedzieć to się powie wprost. I tak całe życie jest u nas fajnie – dodawała z uśmiechem. Z kolei pan Eugeniusz wspominał wydarzenie, od którego wszystko się zaczęło. Obydwoje mieli po 19 lat, kiedy stanęli na ślubnym kobiercu. Był wyraźnie wzruszony i nie spodziewał się, że gmina przygotuje dla nich taka oprawę małżeńskiego jubileuszu.

Parami małżeńskimi, które świętują złote gody, są natomiast: Zofia i Roman Cendrowscy z Przyborowic Dolnych, Barbara i Jan Wiśniewscy ze Smulsk, Stanisława i Tadeusz Szymczakowie z Naborówca, Barbara i Jan Pakulscy ze Zdunowa, Anna i Józef Truszkowscy z Korycisk oraz Marianna i Rajmund Samulewiczowie z Nowych Wrońsk.

Wszystkim Państwu, redakcja ,,Płońsk w Sieci” życzy wiele, wiele zdrowia na kolejne lata małżeństwa. (DT)

Komentarze  

#1 0 Joanna
Znam malzenstwo z Zaborowa gm Naruszewo ktorzy niedawo obchodzili 50 ROCZNOE SLUBU. HALINA I STEFAN CZARNECCY.Nikt im nie gratulowal prucz rodziny .Gdzie mozna zglosic ich .To piekne przezyc lyle lat z jedna osoba.
2017-12-01 10:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować