Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W miniony poniedziałek, już po raz trzeci, drużyny z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku i Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku rywalizowały o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku. W tym roku w turnieju wzięli udział przedstawiciele klas II i III. Zwyciężyli uczniowie z III LP z płońskiej szkoły.

W zmaganiach wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny, w których składzie, tak jak w latach ubiegłych, musiała być przynajmniej jedna dziewczyna. Organizatorem turnieju od trzech lat jest Starosta Płoński i Komendant Powiatowy Policji w Płońsku przy udziale dyrektorów szkół, których uczniowie biorą udział w turnieju.

W tegorocznym turnieju uczestnicy przystąpili do czterech konkurencji. Najpierw uczniowie musieli rozwiązać test z zakresu wiedzy o policji i problematyki policyjnej, składający się z 40 pytań.

Następnie przystąpili do testu umiejętności strzeleckich. Każdy z uczestników oddawał jeden kontrolny i trzy punktowane strzały z karabinku do paintballa, strzelając do tarczy oddalonej o 10 metrów. Ta konkurencja odbyła się dzięki przychylności i wsparciu strażaków z OSP w Płońsku.

Trzecim wyzwaniem dla uczestników turnieju był praktyczny test z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda drużyna losowała konkretne zadanie i musiała wyjaśnić, a także zaprezentować sposób w jaki powinno udzielić się pomocy poszkodowanym. Konkurencję przygotowali i przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KPPSP W Płońsku. Ostatnim wyzwaniem dla adeptów sztuki policyjnej był test sprawności fizycznej – tor przeszkód, na którym liczyła się szybkość, zwinność i prawidłowy sposób wykonania poszczególnych jego elementów.

Rywalizacja drużyn była wyrównana. Najlepszą drużyną okazała się być reprezentacja z klasy III LP z ZS nr 1 w Płońsku w składzie: Olga Myczko, Emil Giszcz, Piotr Nowakowski. Uczniowie zdobyli w sumie 328 punktów. Do nich trafił puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Zgodnie z regulaminem turnieju, zwycięski puchar jest pucharem przechodnim z zastrzeżeniem, że gdy trzy lata z rzędu zostanie zdobyty przez uczniów tej samej szkoły, tam pozostanie. Od trzech lat w turnieju zwyciężali uczniowie z ZS nr 1 w Płońsku, dlatego puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku został na stałe w szkole przy ul. Sienkiewicza. Drugie miejsce, z wynikiem zaledwie o 3 punkty gorszym, zajęła drużyna z klasy II LP z tej samej szkoły, w składzie: Patrycja Dziergowska, Dawid Machowski, Dominik Parulski. Najlepszym zawodnikiem turnieju, z największą zdobytą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej, został Piotr Nowakowski z klasy III LP z płońskiej szkoły. (za info KPP w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować