Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Ostatnie miesiące ze względu na ustawę dekomunizacyjną przynoszą nam m.in. zmiany nazw ulic. Oprócz zmian ustawowych, powstają również nowe przecznice. Tak jest w przypadku miejscowości Szerominek w gminie Płońsk oraz w Nowym Mieście, gdzie przy nowych zabudowaniach trzeba było nadać nowe nazwy ulic.

Wyjątkowy przypadek to przede wszystkim niewielka uliczka w Szerominku pomiędzy ul. Środkową i Zimową o nazwie Wymarzona. Nazwa została już przyjęta przez radę gminy, a wymyślona została przez mieszkańców, choć przyznać też trzeba, że nazwa nie wbiła się jeszcze miejscowym w pamięć.

Szukając ulicy, zapytaliśmy kilku przechodniów o określenie miejsca, gdzie możemy znaleźć Wymarzoną, ale mieszkańcy tylko bezradnie wzruszali ramionami, nie potrafiąc wskazać właściwej drogi.

Gdy już trafiliśmy na miejsce okazało się, że ul. Wymarzona na razie świeci pustkami. Żwirowa ulica Wymarzona wjeżdżając od Zimowej prowadzi do ledwie jednego domu, ale z czasem sytuacja ta powinna ulec zmianie.

Nowa ulica decyzją radnych pojawiła się również w Nowym Mieście. Położona na gruncie prywatnym ulica Dębowa sąsiaduje z Gościmińską i Brzozową. (RED)

Może Cię także zainteresować