Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Ostatnie miesiące ze względu na ustawę dekomunizacyjną przynoszą nam m.in. zmiany nazw ulic. Oprócz zmian ustawowych, powstają również nowe przecznice. Tak jest w przypadku miejscowości Szerominek w gminie Płońsk oraz w Nowym Mieście, gdzie przy nowych zabudowaniach trzeba było nadać nowe nazwy ulic.

Wyjątkowy przypadek to przede wszystkim niewielka uliczka w Szerominku pomiędzy ul. Środkową i Zimową o nazwie Wymarzona. Nazwa została już przyjęta przez radę gminy, a wymyślona została przez mieszkańców, choć przyznać też trzeba, że nazwa nie wbiła się jeszcze miejscowym w pamięć.

Szukając ulicy, zapytaliśmy kilku przechodniów o określenie miejsca, gdzie możemy znaleźć Wymarzoną, ale mieszkańcy tylko bezradnie wzruszali ramionami, nie potrafiąc wskazać właściwej drogi.

Gdy już trafiliśmy na miejsce okazało się, że ul. Wymarzona na razie świeci pustkami. Żwirowa ulica Wymarzona wjeżdżając od Zimowej prowadzi do ledwie jednego domu, ale z czasem sytuacja ta powinna ulec zmianie.

Nowa ulica decyzją radnych pojawiła się również w Nowym Mieście. Położona na gruncie prywatnym ulica Dębowa sąsiaduje z Gościmińską i Brzozową. (RED)

Może Cię także zainteresować