Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

739 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Jeszcze we wrześniu doszło do zmiany w jednej ze spółek gminnych w Sochocinie. Rotacja dotyczy Gminnego Zakładu Komunalnego, gdzie nowym prezesem został Artur Półgrabski, który na zajmowanym stanowisku zastąpił Grzegorza Lewańczuka.

O dymisji poprzedniego prezesa, zaledwie po kilku miesiącach pracy, zadecydowała rada nadzorcza wspomnianej spółki.

37-letni Artur Półgrabski ukończył inżynierię środowiska. Ma doświadczenie pracy w zakładach wodociągowych. W swoim cv może pochwalić się pracą w wodociągach w Warszawie, a także Ożarowie Mazowieckim.

Za prezesem pierwsze gorące tygodnie spowodowane skażeniem wody w jednym z ujęć na terenie gminy Sochocin. Do tej pory nie udało się wskazać, co jest powodem skażenia. Woda nadająca się do bezpośredniego spożycia nadal dostarczana jest do mieszkańców 10 miejscowości. (DRED)

Może Cię także zainteresować