Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017 Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens Do końca roku pozostało 39 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2679 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Już blisko dwa tygodnie część mieszkańców gminy Sochocin i Naruszewo nie ma wody nadającej się do spożycia. Powodem jest skażenie bakterią coli. Od kilku lat nie było aż tak dużego problemu i trwającego tak długo.

Pomimo że bakteria przekracza dopuszczalną normę nieznacznie, według przepisów woda określana jest jako niezdatna do picia. Nie można też nią myć zębów, czy przemywać owoców i warzyw. Dobra woda codziennie dowożona jest do mieszkańców. Sytuacja staje się jednak coraz bardziej uporczywa. Niestety na razie władze gmin oraz inspektorat sanitarny są bezradne.

W gminie Sochocin zakazem picia wody z wodociągu w Smardzewie objęte są następujące sołectwa: Żelechy, Gutarzewo, Baraki, Budy Gutarzewskie, Smardzewo, Podsmardzewo, Koliszewo, Kępa, Milewo i Wierzbówiec. W gminie Naruszewo problem cały czas dotyczy ujęcia wodociągu w Nacpolsku i wsi: Nacpolsk Nowy, Żukowo Poświętne, Nacpolsk Stary, Sosenkowo i Sosenkowo-Osiedle.

We wtorek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Potyrach. Wodociąg obsługuje: Potyry, Grąbczewo, Zaborowo, Kozarzewo, Skarboszewo, Troski, Wróblewo ,Michałowo, Beszyno, Stachowo, Wronino. To dobra informacja, ale przypomnijmy, że w przypadku wodociągu w Nacpolsku po pozytywnej informacji przed kilkoma dniami kolejne badanie wody dało wynik negatywny.

Co gorsza zarówno w przypadku gminy Sochocin i gminy Naruszewo nie znaleziono dokładnej przyczyny, która spowodowała skażenie. Od 27 września w gm. Sochocin i 28 września w gm. Naruszewo przeprowadzono kilkanaście badań zleconych przez sanepid. (DRED)

Może Cię także zainteresować