Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1289 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Już blisko dwa tygodnie część mieszkańców gminy Sochocin i Naruszewo nie ma wody nadającej się do spożycia. Powodem jest skażenie bakterią coli. Od kilku lat nie było aż tak dużego problemu i trwającego tak długo.

Pomimo że bakteria przekracza dopuszczalną normę nieznacznie, według przepisów woda określana jest jako niezdatna do picia. Nie można też nią myć zębów, czy przemywać owoców i warzyw. Dobra woda codziennie dowożona jest do mieszkańców. Sytuacja staje się jednak coraz bardziej uporczywa. Niestety na razie władze gmin oraz inspektorat sanitarny są bezradne.

W gminie Sochocin zakazem picia wody z wodociągu w Smardzewie objęte są następujące sołectwa: Żelechy, Gutarzewo, Baraki, Budy Gutarzewskie, Smardzewo, Podsmardzewo, Koliszewo, Kępa, Milewo i Wierzbówiec. W gminie Naruszewo problem cały czas dotyczy ujęcia wodociągu w Nacpolsku i wsi: Nacpolsk Nowy, Żukowo Poświętne, Nacpolsk Stary, Sosenkowo i Sosenkowo-Osiedle.

We wtorek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Potyrach. Wodociąg obsługuje: Potyry, Grąbczewo, Zaborowo, Kozarzewo, Skarboszewo, Troski, Wróblewo ,Michałowo, Beszyno, Stachowo, Wronino. To dobra informacja, ale przypomnijmy, że w przypadku wodociągu w Nacpolsku po pozytywnej informacji przed kilkoma dniami kolejne badanie wody dało wynik negatywny.

Co gorsza zarówno w przypadku gminy Sochocin i gminy Naruszewo nie znaleziono dokładnej przyczyny, która spowodowała skażenie. Od 27 września w gm. Sochocin i 28 września w gm. Naruszewo przeprowadzono kilkanaście badań zleconych przez sanepid. (DRED)

Może Cię także zainteresować