Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1654 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Już blisko dwa tygodnie część mieszkańców gminy Sochocin i Naruszewo nie ma wody nadającej się do spożycia. Powodem jest skażenie bakterią coli. Od kilku lat nie było aż tak dużego problemu i trwającego tak długo.

Pomimo że bakteria przekracza dopuszczalną normę nieznacznie, według przepisów woda określana jest jako niezdatna do picia. Nie można też nią myć zębów, czy przemywać owoców i warzyw. Dobra woda codziennie dowożona jest do mieszkańców. Sytuacja staje się jednak coraz bardziej uporczywa. Niestety na razie władze gmin oraz inspektorat sanitarny są bezradne.

W gminie Sochocin zakazem picia wody z wodociągu w Smardzewie objęte są następujące sołectwa: Żelechy, Gutarzewo, Baraki, Budy Gutarzewskie, Smardzewo, Podsmardzewo, Koliszewo, Kępa, Milewo i Wierzbówiec. W gminie Naruszewo problem cały czas dotyczy ujęcia wodociągu w Nacpolsku i wsi: Nacpolsk Nowy, Żukowo Poświętne, Nacpolsk Stary, Sosenkowo i Sosenkowo-Osiedle.

We wtorek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Potyrach. Wodociąg obsługuje: Potyry, Grąbczewo, Zaborowo, Kozarzewo, Skarboszewo, Troski, Wróblewo ,Michałowo, Beszyno, Stachowo, Wronino. To dobra informacja, ale przypomnijmy, że w przypadku wodociągu w Nacpolsku po pozytywnej informacji przed kilkoma dniami kolejne badanie wody dało wynik negatywny.

Co gorsza zarówno w przypadku gminy Sochocin i gminy Naruszewo nie znaleziono dokładnej przyczyny, która spowodowała skażenie. Od 27 września w gm. Sochocin i 28 września w gm. Naruszewo przeprowadzono kilkanaście badań zleconych przez sanepid. (DRED)

Może Cię także zainteresować