Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W piątek strażacy-ochotnicy ze 178 jednostek z całej Polski spotkali się w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskie, gdzie przedstawiciele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali specjalistyczny sprzęt strażacki.

Były to agregaty prądotwórcze, motopompy do wody zanieczyszczonej, pilarki spalinowe z piłą łańcuchową, deski ortopedyczne, defibrylatory, zestawy ratownicze, czy fantomy. W sumie 264 urządzenia za kwotę 1,5 mln zł.

- Fundacja WOŚP wsparła również naszą jednostkę OSP i przekazała fantoma szkoleniowego do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Opłaciło się spróbować. Złożyliśmy wniosek do Fundacji i jesteśmy bogatsi o kolejny sprzęt - nie kryje radości Piotr Zadrożny z OSP w Nowym Mieście. - Serdecznie dziękujemy za taki prezent - dodaje.  

W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli: Jerzy Owsiak, prezes Zarządu WOŚP, Waldemar Pawlak, szef Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Iwona Waszkiewicz, zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszcz. (DRED)

Może Cię także zainteresować