Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017 Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens Do końca roku pozostało 39 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2679 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Sporych rozmiarów mieszańce dostały się na teren sadu, gdzie pasło się kilkadziesiąt sztuk owiec. Do rzezi doszło w nocy z piątku na sobotę nieopodal popegeerowskiego gospodarstwa we wsi Niewikla.

Informujący nas o zdarzeniu mieszkańcy podejrzewali, że ataku mogła dokonać wataha wilków, która podeszła pod hodowlę. Było jednak inaczej.

- Wszystko wskazuje na to, że stado zostało zaatakowane przez dwa bezpańskie psy. Znaleziono je potem na posesji jednej z mieszkanek Niewikli, ale kobieta stwierdziła, że nie ma z tymi zwierzętami nic wspólnego – stwierdza wójt gminy Sochocin, Andrzej Romatowski.

Agresywne psy wbiegły do sadu przez nieszczelne ogrodzenie. Ze zgłoszenia, które płońska policja otrzymała w sobotę przed południem wynikało, że 24 owce nie żyją, a 50 jest rannych. Trwają dalsze ustalenia. - Padło już ponad 30 sztuk, wiele jest mocno okaleczonych – mówił naszej redakcji w środę wójt Romatowski. - Z problemem bezpańskich psów borykamy się od lat. Ludzie porzucają je w okresie letnim. Psy chodzą wygłodniałe, robią się agresywne i niestety doszło do tak przerażającej sytuacji – przyznaje wójt sochocińskej gminy, dodając, że to stado nie było przez właściciela ubezpieczone.

Psy zostały odłowione przez weterynarza, z którym gmina ma podpisaną umowę. Trafiły do schroniska. Weterynarz Stanisław Szymczyk przyznaje, że nie spotkał się jeszcze z atakiem psów aż na taką skalę. Zwierzęta zostały poddane obserwacji w kierunku wścieklizny. (RED)

Komentarze  

#1 -3 dobroć
Dobre pieski, poglaskac nalezy w ich dniu
2017-10-05 17:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +6 joanna
Wina ludzi wyrzucaja psy nie opiekuja sie nimi i to sa skutki zawinili ludzie odpowiedza psy kolejna psia tragedia
2017-10-05 19:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +9 kamil
Bardzo dziwne, ze rzekomo dwa psy zarazone wscieklizna razem wspolpracuja i zabijaja inne zwierzęta a same sie tolerują i nie tocza miedzy soba walk. Z jaka łatwością naszemu wojtowi (technikowi weterynarii) przychodzi posądzenie o to (rzez owiec) bezpanskich psow które same nie potrafia sie bronic a przecież nie bylo swiadkow zdarzenia ze zrobily to te konkretne psy. Wiele psow nawet nie dojechało do tej umieralni w Chrycynnie. Mam nadzieje ze Sochocin wezmie przyklad z Plonska, zmieni schronisko i przestanie wspierac ta mordownie!!!!
2017-10-05 19:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 0 Lary
Dwa psy czterdzieści owiec w jedną noc? Ktoś ma wyobraźnię
2017-10-10 11:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +1 Xxx
A ja widziałem padnięta owce przy budynkach. I co ja też psy zaatakowały leżała aż się zasmiardla. Moze nich właściciel się nimi bardziej zainteresuje a nie tylko kasę z UE bierze
2017-10-11 09:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować