Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

739 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszewie Włościańskim w gminie Czerwińsk od niedawna są w posiadaniu nowego wozu bojowego – Mana 12.

W kabinie wozu mieści się sześciu strażaków. Pojazd posiada zabudowę aluminiową i jest wyposażony w niezbędny sprzęt m.in. autopompę Zeglera, maszT oświetleniowy, przetwornicę prądową, a także w zestaw do łączności radiowej.

Samochód może jednorazowo przewieść 2800 litrów wody. Silnik o mocy 230 KM oraz napęd 4x4 umożliwią dotarcie do najbardziej niedostępnych terenów.

Pojazd kosztował 69 tys. złotych. Fundusze pochodziły z budżetu gminy Czerwińsk.

(za info UG w Czerwińsku dodał DRED)

Może Cię także zainteresować