Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ramach ,,Tygodnia Urologii 2017" dyrekcja SPZZOZ w Płońsku zorganizowała konferencję poświęconą rozpowszechnianiu wiedzy i profilaktyki w zakresie najczęstszych schorzeń urologicznych. Spotkanie w sali w płońskiego MODR-u cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, także młodzieży z miejscowych szkół.

Tydzień Urologii to akcja edukacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii chorób układu moczowo-płciowego. Przyłączają się do niej kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne. Nie inaczej było w Płońsku.

To w naszym powiatowym szpitalu w ostatnim czasie wykonano pionierską, unikalną operację urologiczną, możliwą dzięki wprowadzeniu małoinwazyjnej metody endoskopowego, laserowego usuwania złogów jednej nerki lub kamieni z obu nerek. Niezwykle ważne jest, że po zabiegu pacjent nie odczuwa bolesnego pozbywania się kamieni. Operacji tych dokonują doświadczeni specjaliści urolodzy, którzy w czerwcu tego roku dołączyli do kadry medycznej płońskiej placówki: lek. med. Marek Zawadzki oraz lek. med. Michał Ogrodnik.

Lekarze przyjmują także w poradni urologicznej Zespołu Poradni Specjalistycznych przy SPZZOZ w Płońsku. Wszystkie zabiegi wykonywane są bezpłatnie, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W środowej konferencji, przygotowanej przez dyrekcję SPZZOZ w Płońsku, wzięli m.in. udział lekarze, przedstawiciele władz samorządowych, pacjenci oraz liczna reprezentacja uczniów lokalnych szkół. Dyrektor szpitala Paweł Obermeyer przedstawił ofertę i możliwości placówki pod kątem leczenia chorób układu moczowo-płciowego. Poruszono również temat współpracy lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej z urologiem w zakresie diagnostyki i prowadzenia pacjentów z takimi schorzeniami. Nie zabrakło też informacji o nowościach w urologii onkologicznej i pozaonkologicznej.

W spotkaniu uczestniczył dr n. med. Cezary Torz, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Urologii. Podkreślał on, co niewątpliwie cieszy, iż płoński szpital to placówka, która wypełnia ,,białą plamę urologiczną" na północnym Mazowszu. (za info SPZZOZ w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować