Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

322 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ramach ,,Tygodnia Urologii 2017" dyrekcja SPZZOZ w Płońsku zorganizowała konferencję poświęconą rozpowszechnianiu wiedzy i profilaktyki w zakresie najczęstszych schorzeń urologicznych. Spotkanie w sali w płońskiego MODR-u cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, także młodzieży z miejscowych szkół.

Tydzień Urologii to akcja edukacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii chorób układu moczowo-płciowego. Przyłączają się do niej kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne. Nie inaczej było w Płońsku.

To w naszym powiatowym szpitalu w ostatnim czasie wykonano pionierską, unikalną operację urologiczną, możliwą dzięki wprowadzeniu małoinwazyjnej metody endoskopowego, laserowego usuwania złogów jednej nerki lub kamieni z obu nerek. Niezwykle ważne jest, że po zabiegu pacjent nie odczuwa bolesnego pozbywania się kamieni. Operacji tych dokonują doświadczeni specjaliści urolodzy, którzy w czerwcu tego roku dołączyli do kadry medycznej płońskiej placówki: lek. med. Marek Zawadzki oraz lek. med. Michał Ogrodnik.

Lekarze przyjmują także w poradni urologicznej Zespołu Poradni Specjalistycznych przy SPZZOZ w Płońsku. Wszystkie zabiegi wykonywane są bezpłatnie, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W środowej konferencji, przygotowanej przez dyrekcję SPZZOZ w Płońsku, wzięli m.in. udział lekarze, przedstawiciele władz samorządowych, pacjenci oraz liczna reprezentacja uczniów lokalnych szkół. Dyrektor szpitala Paweł Obermeyer przedstawił ofertę i możliwości placówki pod kątem leczenia chorób układu moczowo-płciowego. Poruszono również temat współpracy lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej z urologiem w zakresie diagnostyki i prowadzenia pacjentów z takimi schorzeniami. Nie zabrakło też informacji o nowościach w urologii onkologicznej i pozaonkologicznej.

W spotkaniu uczestniczył dr n. med. Cezary Torz, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Urologii. Podkreślał on, co niewątpliwie cieszy, iż płoński szpital to placówka, która wypełnia ,,białą plamę urologiczną" na północnym Mazowszu. (za info SPZZOZ w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować