Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ramach ,,Tygodnia Urologii 2017" dyrekcja SPZZOZ w Płońsku zorganizowała konferencję poświęconą rozpowszechnianiu wiedzy i profilaktyki w zakresie najczęstszych schorzeń urologicznych. Spotkanie w sali w płońskiego MODR-u cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, także młodzieży z miejscowych szkół.

Tydzień Urologii to akcja edukacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii chorób układu moczowo-płciowego. Przyłączają się do niej kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne. Nie inaczej było w Płońsku.

To w naszym powiatowym szpitalu w ostatnim czasie wykonano pionierską, unikalną operację urologiczną, możliwą dzięki wprowadzeniu małoinwazyjnej metody endoskopowego, laserowego usuwania złogów jednej nerki lub kamieni z obu nerek. Niezwykle ważne jest, że po zabiegu pacjent nie odczuwa bolesnego pozbywania się kamieni. Operacji tych dokonują doświadczeni specjaliści urolodzy, którzy w czerwcu tego roku dołączyli do kadry medycznej płońskiej placówki: lek. med. Marek Zawadzki oraz lek. med. Michał Ogrodnik.

Lekarze przyjmują także w poradni urologicznej Zespołu Poradni Specjalistycznych przy SPZZOZ w Płońsku. Wszystkie zabiegi wykonywane są bezpłatnie, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W środowej konferencji, przygotowanej przez dyrekcję SPZZOZ w Płońsku, wzięli m.in. udział lekarze, przedstawiciele władz samorządowych, pacjenci oraz liczna reprezentacja uczniów lokalnych szkół. Dyrektor szpitala Paweł Obermeyer przedstawił ofertę i możliwości placówki pod kątem leczenia chorób układu moczowo-płciowego. Poruszono również temat współpracy lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej z urologiem w zakresie diagnostyki i prowadzenia pacjentów z takimi schorzeniami. Nie zabrakło też informacji o nowościach w urologii onkologicznej i pozaonkologicznej.

W spotkaniu uczestniczył dr n. med. Cezary Torz, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Urologii. Podkreślał on, co niewątpliwie cieszy, iż płoński szpital to placówka, która wypełnia ,,białą plamę urologiczną" na północnym Mazowszu. (za info SPZZOZ w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować