Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

To z pewnością krzepiąca informacja na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 51 uczniów zostało docenionych przez samorząd powiatowy.

Stypendium Starosty Płońskiego za rok szkolny 2016/2017 otrzymali uczniowie wyróżniający się w nauce oraz osiągający świetne wyniki sportowe. Takich młodych osób, co musi cieszyć i napawać dumą, jest ponad pięćdziesiąt.

Stypendia, które przyznano podczas wrześniowej sesji rady powiatu, opiewają na kwotę od kilkuset do nawet dwóch tysięcy złotych. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki z matury, laureaci oraz finaliści olimpiad przedmiotowych, sportowcy startujący indywidualnie i drużynowo oraz za swe wysokie osiągnięcia w konkursach osoby niepełnosprawne z płońskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wyróżnionym oczywiście serdecznie gratulujemy, a władzom powiatowym stawiamy za tak pozytywne działanie szóstkę. Lista nagrodzonych poniżej. (DT)

I. Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego:

1. Oliwia Przybyszewska (ZSO) – 2000,00 zł
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Powiecie Płońskim – I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku (95,3%).
2. Maciej Sabalski (ZS Nr 2) – 1000,00 zł
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku - III LO w Płońsku – (90%).
3. Sylwia Konojacka (ZS Nr 2) – 1000,00 zł
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku - Technikum Nr 2 w Płońsku – (88,7).
4. Marcin Markowicz (ZS Rac.) – 1000,00 zł
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu – LO im. Mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (87%).
5. Kinga Robakiewicz (ZS Nr 1) – 1000,00 zł
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku – Technikum Nr 1 w Płońsku (83,3%).

II. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych:

1. Krystian Adrian Piotrowski (ZS Nr 1) – 2000,00 zł
- Laureat XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa.
2. Anna Dąbrowa (ZSO) – 1000,00 zł
- Finalistka z wyróżnieniem XLI Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki.
3. Łukasz Wierzbicki (ZS Nr 1) – 1000,00 zł
- Finalista XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa.
4. Jolanta Konstantinow (ZSO) – 1000,00 zł
- Finalistka XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
5. Paulina Bębenek (ZSO) – 1000,00 zł
- Finalistka XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
6. Przemysław Chmielewski (ZSO) – 1000,00 zł
- I miejsce w XIII edycji Konkursu Papieskiego poświęconego życiu i nauczaniu Jana Pawła II.
7. Zuzanna Zadroga (ZSO) – 750,00 zł
- I miejsce - Laureatka Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS”.
8. Piotr Majewski (ZSO) – 750,00 zł
- Laureat XXII edycji Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą” dla uczniów gimnazjum.

9. Maria Karolina Smolińska (ZSO) – 750,00 zł
- Laureatka Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum.
10. Marta Łazarska (ZSO) – 750,00 zł
- Laureatka Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum.
11. Nicole Akpang (ZSO) – 750,00 zł
- Laureatka Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS”.
12. Wiktoria Pietrzak (ZSO) – 750,00 zł
- Laureatka Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS”.

III. Wysokie wyniki sportowe:

Indywidualne:

1. Zuzanna Bronowska (ZSO) – 2000,00 zł
- Mistrzyni Europy Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Węgierskim Gyor 2017
w biegu na 800 m,
- I miejsce w biegu na 400 m KU18 w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 2017,
- II miejsce w biegu na 600 m KU18 w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 2017.
2. Sebastian Charzyński (ZSO) – 2000,00 zł
- Mistrzostwo Polski w biegu na 100 m na 23. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
- II miejsce w biegu na 60 metrów MU18 w kategorii juniora młodszego w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 2017,
- III miejsce w biegu na 200 m na 23. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
3. Adam Białęcki (ZSO) – 750,00 zł
- III miejsce w biegu na 3000 m przez przeszkody mężczyzn na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w LA, Piła 2017,
-VII miejsce w biegu na 3000 metrów MU20 w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 2017 w Toruniu,
- VII miejsce w biegu na 2000 m przez przeszkody juniorów młodszych na XXII Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu.
4. Paulina Sandra Kowalska (ZSO) – 750,00 zł
- VII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą.
5. Patrycja Dziergowska (ZS Nr 1) – 750,00 zł
- II miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów
i Juniorów Młodszych w Warszawie.
6. Damian Wiśniewski (ZS Nr 1) – 750,00 zł
- III miejsce w biegu na 400 m na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych.
7. Marcin Syski (ZSO) – 750,00 zł
- VII miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Drużynowo:
1. Jan Krzemiński (ZSO) – 750,00 zł
- I miejsce w kategorii juniora U20 w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych,
- VI miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów na 71. PZLA Mistrzostwach Polski U20.
2. Szymon Piotrowski (ZSO) – 750,00 zł
- VI miejsce w sztafecie 4 x 100 metrów na 71. PZLA Mistrzostwach Polski U20,
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
3. Patrycja Kwasiborska (ZS Nr 1) – 667,00 zł
- I miejsce w grupie dziewcząt w Wojewódzkich XL Zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2017”.
4. Anna Maria Najechalska (ZS Nr 1) – 667,00 zł
- I miejsce w grupie dziewcząt w Wojewódzkich XL Zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2017”.
5. Nina Żulewska (ZS Nr 1) – 667,00 zł
- I miejsce w grupie dziewcząt w Wojewódzkich XL Zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2017”.

Sztafeta chłopców (ZSO):
1. Adrian Markuszewski (ZSO) -250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
2. Mateusz Kamiński (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
3. Seweryn Nec (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
4. Jakub Kowalski (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
5. Piotr Kozłowski (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
6. Paweł Giszczak (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
7. Kacper Caliński (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
8. Kacper Ząbczyk (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.
9. Kamil Popowski (ZSO) – 250,00 zł
- II miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii mężczyzn.

Sztafeta dziewcząt (ZSO):
1. Natalia Budek (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
2. Ewelina Gocalińska (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
3. Daria Cygańska (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
4. Żaneta Górczyńska (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
5. Justyna Jasińska (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
6. Karolina Olszewska (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
7. Patrycja Orlikowska (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
8. Karolina Siedlecka (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
9. Zuzanna Ząbczyk (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.
10. Magdalena Zielińska (ZSO) – 225,00 zł
- III miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt.

IV. Wysokie osiągnięcia w konkursach dla uczniów niepełnosprawnych:

1. Kamil Bluszcz (SOSW Płońsk) – 1000,00 zł
- IV miejsce – Reprezentant Mazowsza podczas Mistrzostw Polski Piłki Nożnej 11 - osobowej Sprawni Razem w Płocku,
- I miejsce w Mazowieckim Turnieju Tenisa Stołowego Sprawni Razem w Płońsku,
- I miejsce w Mazowieckim Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Lesznie,
- II miejsce w Mazowieckich Zawodach Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Grójcu, październik 2016, maj 2017,
- II miejsce w Mazowieckich Zawodach Piłki Nożnej Sprawni Razem: Łosice, listopad 2016; Warszawa, kwiecień 2017.
2. Robert Włodarski (SOSW Płońsk) – 600,00 zł
- IV miejsce – Reprezentant Mazowsza podczas Mistrzostw Polski Piłki Nożnej 11 - osobowej Sprawni Razem w Płocku,
- V miejsce – Reprezentant Mazowsza podczas Mistrzostw Polski Futsalu Sprawni Razem
w Płocku,
- I miejsce w Mazowieckim Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Lesznie,
- II miejsce w Mazowieckich Zawodach Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Grójcu, październik 2016, maj 2017,
- II miejsce w Mazowieckich Zawodach Piłki Nożnej Sprawni Razem: Łosice, listopad 2016; Warszawa, kwiecień 2017.

3. Rafał Zieliński (SOSW Płońsk) - 600,00 zł
- IV miejsce – Reprezentant Mazowsza podczas Mistrzostw Polski Piłki Nożnej 11 - osobowej Sprawni Razem w Płocku,
- V miejsce - Reprezentant Mazowsza podczas Mistrzostw Polski Futsalu Sprawni Razem
w Płocku,
- II miejsce w Mazowieckich Zawodach Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Grójcu, październik 2016,
- II miejsce w Mazowieckich Zawodach Piłki Nożnej Sprawni Razem: Łosice, listopad 2016; Warszawa, kwiecień 2017.

Może Cię także zainteresować