Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Od 1 września 2016 do 30 listopada 2017 roku Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju ,,Spadochron" prowadzi bezpłatne zajęcia z socjoterapii, arteterapii, integracji sensorycznej, w ramach projektu dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Płońskiego.

Głównym celem działania jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym zajęć terapeutycznych, profilaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Uczniowie dzięki uczestnictwu w zajęciach prowadzonych przez świetlicę „Spadochronowa Przystań” nabywają nowe umiejętności praktyczne, rozwijają swoje zainteresowania oraz odkryją ukryte talenty. Mogą przeżyć satysfakcję z wykonywanej pracy.

Równie istotny jest rozwój kompetencji społecznych i elementarnych norm postępowania, które ułatwią im funkcjonowanie w środowisku. Uczniowie staną się bardziej aktywni i kreatywni w organizowaniu sobie czasu wolnego.

(nadesłała Aldona Faron/materiał zewnętrzny)

Może Cię także zainteresować