Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

739 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Od 1 września 2016 do 30 listopada 2017 roku Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju ,,Spadochron" prowadzi bezpłatne zajęcia z socjoterapii, arteterapii, integracji sensorycznej, w ramach projektu dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Płońskiego.

Głównym celem działania jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym zajęć terapeutycznych, profilaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Uczniowie dzięki uczestnictwu w zajęciach prowadzonych przez świetlicę „Spadochronowa Przystań” nabywają nowe umiejętności praktyczne, rozwijają swoje zainteresowania oraz odkryją ukryte talenty. Mogą przeżyć satysfakcję z wykonywanej pracy.

Równie istotny jest rozwój kompetencji społecznych i elementarnych norm postępowania, które ułatwią im funkcjonowanie w środowisku. Uczniowie staną się bardziej aktywni i kreatywni w organizowaniu sobie czasu wolnego.

(nadesłała Aldona Faron/materiał zewnętrzny)

Może Cię także zainteresować