Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ostatnich miesiącach narastały dyskusje w radach miast i gmin dotyczące uchwały antysmogowej. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął aktualizację uchwalonych w 2013 r. programów ochrony powietrza. Jednym z działań naprawczych jest przygotowanie i przyjęcie uchwały antysmogowej. Ten kluczowy dokument wskaże priorytety regionu w walce z groźnymi dla zdrowia zanieczyszczeniami powietrza.

– Chcemy, aby samorządy i mieszkańcy Mazowsza wzięli czynny udział w dyskusji nad tym dokumentem. Na szali jest nasze zdrowie. Z drugiej strony musimy wspólnie zastanowić się nad narzędziami i tempem zmian. Tak, aby były one realne i możliwe do udźwignięcia. Dlatego konsultacje prowadzone będą w całym regionie – tłumaczy marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Większość samorządów w naszym powiecie, po zapoznaniu się z szczegółami uchwały, opiniowała ją pozytywnie. Wyjątkiem jest jednak Rada Gminy Joniec, która oceniła projekt negatywnie. Ta decyzja nie oznacza jednak, że od 1 listopada sejmik województwa zrezygnuje z wprowadzenia zmian na terenie gminy Joniec. Nie jest tajemnicą, że taka decyzja radnych podyktowana była kosztami związanymi z zakupem nowych pieców oraz kosztami poniesionymi na paliwo grzewcze, a większość mieszkańców opala przede wszystkim drzewem i węglem. Najbliższe tygodnie udowodnią, czy weto coś dało. (RED)

Może Cię także zainteresować