Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Dopiero co pisaliśmy o zaśmieconym lesie w Ludwikowie w gminie Joniec, a już od naszej czytelniczki dostaliśmy kolejną partię zdjęć z sąsiedniej gminy, z Nowego Miasta. Takie obrazki mogą szokować, i to nie tylko ekologów. Ludzie mają za nic przyrodę.

Te zdjęcia pani Małgorzata zrobiła jedynie na niewielkim skrawku nowomiejskiego lasu. - Krew człowieka zalewa! Od 30 lat jeżdżę do Nowego Miasta i z każdym rokiem jest coraz gorzej - pisze do redakcji PwS.

- To tylko mały kawałek. Jakieś 10 na 10 metrów. To woła o pomstę do nieba, co robią z naszych lasów ludzie, bo chyba te opony, eternit, czy kawałki mebli z kieszeni, bądź  bagażnika im nie wypadły... - kontynuuje zbulwersowana leśnym problemem mieszkanka naszego powiatu. (RED) 

Komentarze  

#1 +2 Abc
A dlaczego tak jest? Bo śmieci odbierane są raz w miesiącu od mieszkańców. Oczywiście poza Plonskiem. Zgłaszałem ten problem, bo dom ogrzewam gazem. Każdy płaci od osoby za odbiór odpadów. A mimo to jest problem z pozbyciem się ich. Ten kto wydał taką decyzje niech sam trzyma śmieci przez miesiąc w worach. Bo jeden kosz to napewno zbyt mało. oczywiscie pytałem czy mogę śmieci wywozić do kontenera np w Płońsku ( bo przecież i tak każdy płaci za siebie - ustaw która ma temu zapobiegać ) usłyszałem stanowczy sprzeciw i złotą radę ze mam ograniczyć produkcje śmieci
2017-09-21 07:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 0 def
Też mieszkam poza Płońskiem. Problem miesięcznego terminu odbioru śmieci jest horrendalny (tym bardziej, że i opłata taka sama!) szczególnie uciążliwy latem!
Natomiast wywożę "nadwyżkę" typu poremontowych do miejskich kontenerów koło kauflandu - nie spotkałam się z jakimś sprzeciwem - bo na pewno nie podrzucam śmieci do przypadkowych kontenerów...... i nie przyszło mi nigdy na myśl, aby wyrzucać śmieci w lesie czy w tego typu miejscach.
2017-09-21 10:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2 +2 ela
do ABC.... proszę bzdur nie pisać...ze dzieje się tak bo zabierają śmieci raz w miesiącu... kiedyś nikt nie odbierał - leżały , dziś odbierają ,też leżą...gdzie logika ? A jaki ma związek fakt , ze Pan ogrzewa gazem ? bo papierów ma Pan dużo? foli , plastiku i podobnych i tak palić nie wolno .. a papier, kartony itp. można spalić na ognisku . resztę zabiorą... wystarczy segregacja, gniecenie butelek by zmniejszyły swoją objętość .... ale nikomu się nie chce...a same się nie pogniotą..... przy gminach w umówione dni można pozbyć się dużych gabarytów... ale oczywiście trzeba je zawieźć...same tam nie dotrą... nie słyszałam by wprowadzono limit na śmieci...więc obok kosza spokojnie można postawić worki ....sądze , ze nie produkuje Pan tony śmieci mc??? wiec nie wiem w czy problem... segreguje od ponad 12 lat i wiem , że wcale tak dużo śmieci nie ma by nie można było ich się pozbyć../5 osobowa rodzina, żeby nie było /. w odpowiedni sposób.. tylko trzeba chcieć !!!
2017-09-21 19:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2.1 0 Abc
Proszę czytać ze zrozumieniem treści. Napisałem ze dom ogrzewam gazem i nie pale śmieci. A dobrze wiemy ze duża cześć ludzi w ten sposób się ich pozbywa. Została wprowadzona ustawa żeby zapobiegać śmiecenie i każdy płaci od osoby. Lecz nie każdy jest traktowany na równi. Ludzie chcą się pozbywać smieci. Bez zaśmiecania. Lecz logika włodarzy im to bardzo utrudnia. O ile zimą cześć ludzi je pali, tak latem te odpady są uciążliwe i nawet niebezpieczne dla zdrowia. Nigdzie nie powinno się czekać miesiąc na odbiór śmieci. A jeśli chodzi o segregacje dostałem wybór. Płace więcej, aby tego nie robić. I płace za to żeby śmieci odbierano ode mnie, a nie żebym ja je woził. ( chociaż jak pisałem i to chciałem robić, lecz nie mam gdzie) brak zbiorczego dodatkowego kosza, lub odrobiny logiki. I co miesiąc wystawiam kosz i te wory.
2017-09-24 20:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować