Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wiosną tego roku Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia zorganizowało pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Ciechanów konkurs poetycki ,,Ciechanów – natchnienie i ostoja”. Konkurs był adresowany do osób, które ukończyły 15 lat. Warunkiem uczestnictwa było przesłanie jednego zestawu utworów składającego się z 5 wierszy, z czego 3 musiały dotyczyć Ziemi Ciechanowskiej.

W konkursie wzięli udział debiutujący poeci w różnym wieku, na różnym etapie swego życia. Byli to: uczniowie, studenci, osoby pracujące i emeryci. Kilka miesięcy później okazało się, że wśród nagrodzonych poetów znalazła się tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół nr 1 – Karolina Kłosiewicz, która pod opieką nauczycielki języka polskiego Anny Dobrowolskiej przygotowała zestaw wierszy, opatrzyła je godłem i wysłała z myślą, że ktoś obiektywnie spojrzy na jej młodzieńczą twórczość. W maju nadesłano informację, że wiersze uczennicy ze ,,Staszica" zostały zauważone przez konkursowe jury.

19 września odbyła się uroczysta gala, na której debiutujący poeci otrzymali swoje pierwsze tomiki poezji, spotkali się z przedstawicielami Towarzystwa Literackiego działającego na Mazowszu i posłuchali twórczości znanych, lokalnych poetów. Spotkanie odbyło się w Kawiarni Artystycznej w Ciechanowie. Promowane debiutanckie tomiki poezji laureatów konkursu stały się jednocześnie nagrodą główną. Laureaci osobiście przedstawili swoje utwory, a całość została okraszona klimatyczną muzyką w wykonaniu  młodych artystów. Na gali obecni byli: Prezydent Miasta Ciechanów, władze TTTT oraz Związku Literatów na Mazowszu, przedstawiciele Stowarzyszenia Autorów Polskich, laureaci, ich opiekunowie i najbliżsi, a także miłośnicy poezji. 

Wieczór z poezją był dla Karoliny i jej opiekuna wielkim przeżyciem. - To miłe, że ktoś zauważył to, co pisałam do szuflady. Otrzymałam zaproszenie na warsztaty poetyckie, a prezes Związku Literatów zachęcał do doskonalenia warsztatu literackiego - taką refleksją podzieliła się z nami Karolina Kłosiewicz po swoim pierwszym wieczorze poetyckim.

Nauczycielka języka polskiego, pani Anna również nie kryła wzruszenia, bo za sukcesem ucznia stoi pedagog, który również kocha poezję.

My, gratulujemy uczennicy i opiekunowi, jednocześnie życzymy dalszych sukcesów i wielu podobnych wzruszeń. (materiał ZS nr 1 w Płońsku, dodał DRED)

Może Cię także zainteresować